Росія запустила новий ударний дрон Черніка по Харкову: що він приховує

Російські дрони Черніка мають унікальні можливості до наведення та автопілоту

Російський дрон Черніка
Україні загрожує новий рівень безпілотних атак

Російські війська нещодавно вперше використали дрони серії "Черніка" для атак на місто Харків. За даними Defense Express, виробництво цих безпілотників у РФ ведеться вже масово - тисячами одиниць. Відомо, що існують два варіанти дронів: легкий "Черніка-1" та важчий "Черніка-2".

За відкритими джерелами, російська армія володіє цими апаратами вже тривалий час. На початку 2024 року повідомлялося, що випущено понад 7,5 тисяч дронів "Черніка-1" та більше 4 тисяч "Черніка-2".

"Черніка-1" - це дрон-камікадзе типу "літаюче крило", виготовлений з пінопласту. Його максимальна дальність польоту сягає 80 км, крейсерська швидкість - близько 75 км/год, а висота - до 1,5 км. Запуск можливий як із катапульти, так і з рук. Бойова частина важить близько 0,7 кг і, ймовірно, є уламково-фугасною. Цей дрон призначений переважно для ураження живої сили та автотранспорту супротивника.

"Черніка-2" - більш потужна модель з бойовою частиною вагою до 3,5 кг, що дозволяє вражати бліндажі та важку техніку. Дальність польоту збільшена до 100 км. За інформацією деяких російських джерел, "Черніка-2" має функцію донаведення на ціль, що ускладнює її перехоплення засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Також безпілотник оснащений автопілотом, який дозволяє виконувати політ до визначеної зони без постійного контролю оператора, втручання потрібно лише на фінальному етапі.

Завдяки низькій собівартості та масовому виробництву ці дрони стають серйозною загрозою. Defense Express порівнює "Черніку" з іншим російським безпілотником - "Молнія", який також має просту конструкцію і використовується в бойових діях. Хоча ці безпілотники активно застосовують уже понад рік, по Харкову удар із застосуванням "Черніки" зафіксували вперше - що дивно, адже місто розташоване всього за 25 км від кордону.

Російський дрон-камікадзе Черніка
Російський дрон-камікадзе Черніка

Для боротьби з цими дронами українські військові використовують зенітні FPV-дрони, які вже збили три "Черніка-2". Хоча дрони оснащені системами донаведення і автопілотом, відсутність стабільного зв’язку робить їх беззахисними, тож радіоелектронна боротьба залишається ефективним засобом протидії. Раніше повідомлялося, що росіяни також застосовують дешеві, але небезпечні безпілотники "Молнія" для ударів по Харкову.

Розібрані дрони камікадзе "Черника-2" - Фото з відкритих джерел
Розібрані дрони камікадзе "Черника-2" - Фото з відкритих джерел

Які ще нові дрони є у РФ

У контексті розвитку безпілотної техніки 9 червня українська військова розвідка показала новий ударний дрон V2U зі штучним інтелектом, що активно використовується на Сумському напрямку. Цей апарат створений переважно з китайських комплектуючих і здатен автономно шукати цілі за допомогою ІІ.

Крім того, 29 травня РФ застосувала новий реактивний безпілотник "Дань-М", спочатку спроєктований як повітряна мішень для тестування систем ППО, але адаптований для ударів. "Дань-М" може летіти зі швидкістю 400-750 км/год, підніматися до 9 км і перебувати в повітрі до 40 хвилин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube