В ГУР показали новий російський дрон зі штучним інтелектом: в чому його небезпека

Особливістю дрона є його здатність до автономного пошуку та вибору цілей

дрон росії
Дроеном можна керувати у форматі FPV через LTE-зв’язок

Українська воєнна розвідка показала новий російський ударний безпілотник V2U зі штучним інтелектом. Його російська армія активно використовує на Сумському напрямку. Дрон переважно складається з компонентів китайського виробництва.

Про це повідомили в ГУР. За даними розвідників, особливістю дрона є його здатність до автономного пошуку та вибору цілей за допомогою штучного інтелекту. Обчислювальна система базується на китайському мінікомп’ютері Leetop A203, як центральний процесор у якому використано високошвидкісну збірку на базі NVIDIA Jetson Orin.

Новий російський дрон
Новий російський дрон

"V2U оснащений лише одним GPS-модулем, що, ймовірно, свідчить про відмову росіян від використання супутникової навігації через роботу українських систем РЕБ. Імовірно, застосовується навігація за допомогою "комп’ютерного зору" - дрон порівнює зображення з камери з попередньо завантаженими фото місцевості", - пояснюють у ГУР.

Також у дроні передбачена можливість керування у форматі FPV через LTE-зв’язок. В ньому встановлений модем-роутер Microdrive Tandem-4GS-OEM-11, що працює з SIM-карткою українського мобільного оператора. Йдеться, що, попри російське маркування, елементна база модема - китайського походження.

"Безпілотник зібраний переважно з компонентів виробництва КНР: двигуна, GPS-модуля, сервоприводів, твердотільного накопичувача, далекоміра, регуляторів обертів, елементів живлення. Крім того, встановлено японський світлочутливий сенсор Sony, електромагнітне реле ірландської компанії Te Connectivity та згаданий американський модуль Jetson Orin", - додали у ГУР.

БПЛА V2U
БПЛА V2U

Росія випробовує нові дрони

Вранці 29 травня російські війська застосували новий тип реактивного безпілотника "Дань-М" для удару по території України. Цей апарат спочатку проєктувався як повітряна мішень для випробувань систем ППО, однак тепер він адаптований для ударних операцій. За технічними характеристиками, "Дань-М" має швидкість польоту від 400 до 750 км/год, може долати до 9 км у висоту і перебуває в повітрі від 25 до 40 хвилин.

Цей випадок свідчить про ескалацію з боку РФ у сфері безпілотних технологій. Напередодні військовий аналітик також повідомляв про використання дронів з елементами штучного інтелекту, які долають понад 100 км та оснащені бензиновим двигуном для дальніх ударів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube