РФ вперше застосувала переобладнаний реактивний безпілотник Дань-М, створений як мішень для ППО. Це сталося у ніч на 29 травня. За даними фахівців, це може свідчити про спробу компенсувати дефіцит сучасних БПЛА
Вранці 29 травня російські війська застосували новий тип реактивного безпілотника "Дань-М" для удару по території України. Як повідомив військовий аналітик та спеціаліст із радіотехнічних систем Сергій "Флеш" Бескрестнов, безпілотники стартували у складі групи з тимчасово окупованого Криму. За його словами, цей апарат спочатку проєктувався як повітряна мішень для випробувань систем ППО, однак тепер він адаптований для ударних операцій.
Україна на початку повномасштабної війни здійснювала подібну модернізацію старих радянських БПЛА типу "Стриж", але через брак високоточних засобів ураження. Натомість, зауважує експерт, мотивація Росії в переобладнанні таких дронів - малозрозуміла, хіба що мова йде про наявність у них великої кількості цих платформ. Про це він повідомив у себе в Telegram-каналі.
Фахівець звернув увагу, що корпус оригінального "Дань-М" зазвичай пофарбований у червоний колір, однак під час бойового застосування його колір змінили. За технічними характеристиками, "Дань-М" має швидкість польоту від 400 до 750 км/год, може долати до 9 км у висоту і перебуває в повітрі від 25 до 40 хвилин.
Цей випадок свідчить про ескалацію з боку РФ у сфері безпілотних технологій. Напередодні Сергій Бескрестнов також повідомляв про використання дронів з елементами штучного інтелекту, які долають понад 100 км та оснащені бензиновим двигуном для дальніх ударів.
Українські військові у відповідь продовжують нарощувати арсенал інноваційних безпілотників: у хід ідуть "дрони-оси", FPV-моделі, дрони з оптоволоконним управлінням, а також розвідувальні системи на базі ШІ.
Збройні сили України активно адаптують техніку під фронтові реалії, створюючи мережеві "рої" БПЛА та спеціальні платформи для боротьби з бронетехнікою й засобами РЕБ ворога. Так, нещодавно Сили оборони використали унікальну розробку Brave1 - дрон-носій, що доставляє ударні FPV на 300 км, де вони самостійно знищують цілі без GPS. Місія коштує $10 000 - у сотні разів дешевше за ракету.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.