Росія втратила найбільший атомний підводний човен у світі: що відомо

Читать на русском

Підводний човен "Дмитро Донський" включили до бойового складу флоту в 1980 році

Читать на русском
Росія втратила найбільший атомний підводний човен у світі: що відомо
осія залишились без потужного підводного човна

Підводний човен "Дмитро Донський" включили до бойового складу флоту в 1980 році

Росія вивела з бойового складу ВМФ важкий атомний підводний човен "Дмитро Донський". Тепер на нього чекає утилізація. Його водотоннажність становить 48 тисяч тонн.

Про це пишуть російські пропагандистські ЗМІ. Як зазначається, його знищення відбудеться на військово-морській базі в Сєвєродвінську з двома іншими корпусами цього проєкту з індексом 941.

"Підводний крейсер "Дмитро Донський" виведений з бойового складу ВМФ росії. Чекати на утилізацію він буде на військово-морській базі в Сєвєродвінську разом з двома іншими корпусами цього проекту", - сказав голова загальноросійського руху підтримки флоту Володимир Мальцев.

Що відомо про човен 

Як пише Мілітарний, до недавнього часу "Дмитро Донський" використовувався для випробувань ракетного комплексу "Булава" розробленим російським оборонно-промисловим комплексом, під що підводний човен пройшов 12-річну модернізацію. "Дмитро Донський" спустили на воду 23 вересня 1980 року. До складу ВМФ його передали 12 грудня 1981 року. З 1990 по 2002 роки проходив модернізацію по проєкту 941. Призначення підводних човнів проєкту 941 – завдання ракетних ударів по військово-промислових об’єктах противника. Для цього на його борту розміщено 20 шахтних пускових установок ракетного комплексу Д-19, з трьохступеневими твердопаливними балістичними ракетами Р-39 "Варіант". Маса кожної такої ракети складає 90 тонн, довжина – 17,1 метра, максимальна дальність стрільби – 8 300 кілометрів. Бойова частина ракети це 10 роздільних боєголовок з індивідуальним наведенням. Додатково підводні човни мають шість носових торпедних апаратів, а також можливість встановлення мінного загородження. З радіоелектронного обладнання на борту знаходяться гідроакустичні станції, гідролокатори, комплекси радіоелектронної розвідки. Чи може Україна знищити Чорноморський флот рф ми писали тут.

Нагадаємо, генерал США Годжес анонсував, що авіації та флоту рф у Криму скоро стане "некомфортно". Крім того, після атаки дронів у Севастополі росія боїться виводити кораблі у море.

Раніше Інформатор писав, що росіяни прибрали з Чорного моря усі кораблі з "Калібрами". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.