Окупанти намагаються будь-що захистити незаконну споруду російського президента Володимира Путіна, яка використовується лише на 25%
Російська армія у тимчасово окупованому Криму будь-що намагається захистити найбільшу і незаконну споруду російського президента Володимира Путіна - Кримський міст. Станом на кінець вересня 2024 року окупанти стягують довкола моста через Керченську протоку системи протиповітряної оборони, а сам міст використовують лише на 25%. Після серії потужних атак ЗСУ невдала споруда Путіна покрилась тріщинами й досі не була відновлена, тож ворог діє заздалегідь, намагаючись захистити міст від нових ударів.
Про те, що росіяни у Криму намагаються прикрити так званий "Кримський міст" системами ППО, повідомив ексзаступник начальника штабу ВМС ЗС України Андрій Риженко в інтерв'ю FREEDOM. Він зазначив, що росіяни бояться нових атак українських військових, а тому діють на випередження, адже останні удари по військових об'єктах у Криму викликали неабияке занепокоєння у РФ.
Ворог використовує для перевезень лише незначну частину моста. Росіяни не змогли вчасно його відремонтувати, а сам стан споруди продовжує залишатися невтішним.
"Наразі загальна кількість вантажів, які перевозяться через міст до Криму, оцінюється у 25%. Решта перевозиться через Приазовський перешийок, де будується і залізниця", – розповів Риженко.
За його словами, крім ППО росіяни збираються захищати міст димовими завісами, підводними бар'єрами та боновими загородженнями. Вони дуже бояться того, що ЗСУ можуть зруйнувати цей міст.
Неодавно партизани з "Кримського вітру" розповідали, що ворог примудрився використовувати індійські бочки з-під огірків як бонові загородження для оборони кримського моста. Росіяни отримують ці бочки з міста Бенгалуру. Вони металевими каркасами скріплюють разом декілька бочок, будуючи таким чином захисний бон.
Окупанти РФ намагаються ще більше захистити Кримський міст від майбутніх атак. Для цього на острові Тузла у Керченській протоці вони встановлюють металеві вежі з платформами. На них розміщують бойові модулі зенітно-ракетно-гарматних комплексів “Панцир-С1М”.
Також військові РФ вкотре вирішили підвищити захист Кримського моста, розмістивши на ньому комплекс протиповітряної оборони "Панцир-С1". Це сталося після заяв Міноборони РФ про те, що Кримський міст атакували 12 ракет ATACMS в середині серпня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.