Росія посилює охорону Кримського мосту: встановлено систему ППО Панцир-С1

Після нещодавніх українських ударів по Кримському мосту, російські військові розмістили на ньому комплекс протиповітряної оборони Панцир-С1 для захисту від нових атак

Кримський міст охороняє ППО Панцир-С1
Кримський міст під посиленою охороною. Фото: Telegram

Росіяни встановили на Кримському мосту систему ППО "Панцир-С1" для його посиленої охорони. Російські військові вкотре вирішили підвищити захист цього стратегічного об'єкта, розмістивши на ньому комплекс протиповітряної оборони "Панцир-С1". Це сталося після заяв Міноборони РФ про те, що Кримський міст атакували 12 ракет ATACMS в середині серпня.

Про це повідомляє Telegram-канал "Кримський вітер", журналістам якого вдалось отримати й реальні фото ППО біля мосту. Ймовірно, через побоювання нових українських ударів, росіяни перемістили до мосту самохідний зенітний ракетний комплекс "Панцир-С1". Він вже протягом місяця фіксується на супутникових знімках. Згідно з даними моніторингового каналу, вдалося отримати реальні фотографії системи ППО біля мосту.

Панцир-С біля Кримського мосту
Панцир-С біля Кримського мосту

Нагадаємо, що "Панцир-С1" – це російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс. Він призначений для захисту важливих об'єктів та військових угруповань від повітряних загроз на коротких і середніх відстанях. Основні характеристики "Панцир-С1":

  • Дві 30-мм автоматичні гармати (2А38М), здатні вести вогонь з високою швидкістю (до 5000 пострілів за хвилину) і вражати цілі на відстані до 4 км.
  • 12 зенітних керованих ракет 57Е6Е з дальністю ураження до 20 км і висотою від 5 метрів до 15 км.
  • Радіолокаційний комплекс з фазованою антенною решіткою, здатний одночасно супроводжувати до 20 повітряних об'єктів на відстані до 36 км.
  • Поєднання радара та оптико-електронної системи дозволяє візуально супроводжувати цілі та наводити зброю за будь-яких погодних умов.
  • Можливість одночасно вражати кілька цілей.
  • Комплекс може бути встановлений на колісному або гусеничному шасі (КамАЗ або Урал).
ЗРПК "Панцирь-С1". Фото: Vitaly V. Kuzmin
ЗРПК "Панцир-С1". Фото: Vitaly V. Kuzmin

Важка битва за Крим та знищення Кримського мосту: прогнози експертів

Ситуація навколо Кримського мосту залишається напруженою. ЗСУ неодноразово завдавали ударів по мосту з використанням різних видів озброєння, зокрема морських дронів і ракет, що призводило до серйозних пошкоджень. Ці удари не лише ускладнювали транспортування вантажів і військової техніки, а й мали на меті посіяти сумніви в здатності Росії захищати критичну інфраструктуру та окуповані території.

Нагадаємо, Служба безпеки України надала журналістам CNN ексклюзивні кадри атаки безпілотника на Кримський міст 17 липня 2023 року. Нагадаємо, що вперше за час війни удар по Кримському мосту був нанесений 8 жовтня 2022 року, на наступний день після 70-річчя Путіна. Потужні вибухи спричинили руйнування однієї секції мосту. Також постраждала залізнична колія. Обидві операції виконувала СБУ.

Головна транспортна артерія з Криму, яку використовує країна-агресор, побудована в сейсмоактивному районі, де знаходяться діючи грязьові вулкани. Вона може повністю розвалитися навіть від незначного удару. Про це свідчать дані російських учених, які раніше були у відкритому доступі, а тепер засекречені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube