Чорноморський флот РФ запустив ударний безпілотник "Кронштадт Оріон" з неназваного морського судна
Росіяни навчилися протистояти морським дронам ЗСУ у Чорному морі. 1 лютого Міноборони агресора заявило, що Чорноморський флот Росії, який зганьбився нездатністю захищати свої кораблі, за допомогою безпілотника вперше за війну знищив український морський дрон. Окупанти стверджували, що атакою стоїть новітній дрон-мисливець "Оріон" компанії "Кронштадт", який здатний запускати ракети з морських об'єктів невизначеного типу.
Про те, що росіяни розробили безпілотник-мисливець за морськими дронами ЗСУ, йдеться у повідомленні Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зазначають, що російський дрон здатний нести ракети. Нещодавня російська атака може бути першим задокументованим випадком, коли російські сили використовують військово-морські засоби для розміщення безпілотників, здатних знищувати українські військово-морські дрони.
Інший російський мілблогер закликав російську владу збільшити виробництво зброї, подібної до ракет X-UAV (TKB-1030) для ефективної боротьби з військово-морськими безпілотними літальними апаратами українських збройних сил, оскільки зараз для Росії занадто ризиковано використовувати гелікоптери поблизу Чорного моря.
Українські війська продемонстрували свою здатність збивати російські вертольоти Мі-8, які діють над Чорним морем, використовуючи ракети, запущені з морських ударних безпілотників Magura V5, а удар по BSF 1 лютого свідчить про те, що російські війська розробили новий метод, щоб спробувати компенсувати цей український флот.
З Криму втік останній сторожовий корабель Чорноморського флоту РФ. Про це 15 липня 2024 року заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук. Він додав, що проблемою, як і раніше, є авіація окупантів, яка панує над Чорним морем і завдає ударів по Україні.
Загалом за понад два роки війни Силам оборони України вдалося знищити третину кораблів Чорноморського флоту РФ. 28 ворожих кораблів чи катерів було ліквідовано. Багато кораблів РФ отримали серйозні пошкодження, судна окремих проєктів вже ніколи не вдасться відновити.