Росія передасть КНДР винищувачі МіГ-29 та Су-27 в обмін на північнокорейських солдатів

Аналітики кажуть, що важлива також не лише якість, але й кількість літаків, які Москва зможе передати північнокорейському режиму

КНДР
Літаки РФ розширять військові можливості Північної Кореї

Росія передасть КНДР літаки МіГ-29 і Су-27 в обмін на підтримку північнокорейських військ у війні проти України. Таку заяву зробив Головнокомандувач збройних сил США в Тихоокеанському регіоні адмірал ВМФ США Семюел Джон Папаро. Він наголосив, що, хоча ці винищувачі не належать до літаків п’ятого покоління, вони все ще залишаються потужною зброєю.

Аналітики Defense Express вважають, незалежно від кількості, передача цих літаків стане суттєвою підтримкою для Північної Кореї. Вони додали, що окрім відносно сучасної авіатехніки, Північна Корея може отримати від Росії в обмін на солдатів технології для виробництва балістичних ракет і систем протиповітряної оборони.

"З однієї сторони, до цього моменту вважалось, що Північна Корея від Росії може отримати Су-35. У всякому випадку на такий варіант наштовхував факт, що осінню 2023 року Ким Чен Ин відвідував потужності авіазаводу в Комсомольску-на-Амурє, де власне й відбувається виробництво Су-35. Але з іншої сторони, якщо робити поправку на поточний стан авіації КНДР, то передача північнокорейському режиму МіГ-29 та Су-27 буде безумовним посиленням", - кажуть в Defense Express.

Зазначається, що наразі з сучасних зразків у розпорядженні Північної Кореї є лише 18 МіГ-29 та 34 Су-25, отримані ще у 1980-х роках від СРСР. Основу авіаційного парку КНДР "на папері" становлять близько 50 МіГ-23, до 200 МігГ-21 й приблизно 200 старіших МіГ-17 та МіГ-19.

Аналітики порталу вважають, що ці літаки вже давно стали брухтом, тож завдяки передачі Су-27 та МіГ-29 КНДР зможе озброїтись новішими моделями. В Defense Express наголосили, що важлива також не лише якість, але й кількість літаків, які Росія зможе передати північнокорейському режиму.

За даними The Military Balance, станом на початок 2024 року ВКС РФ мали у своєму розпорядженні 70 МіГ-29/МіГ-29УБ радянського виробництва, 14 модернізованих МіГ-29СМТ і два МіГ-29УБТ. Крім того, було 12 Су-27 і 18 Су-27УБ, 47 літаків Су-27СМ і 24 Су-27СМ3. Морська авіація ВМФ РФ мала ще 18 базових Су-27.

"З чого можемо зробити припущення, що кількість запланованих до передачі літаків від РФ для КНДР може визначатись зокрема тим, якого рівня своїми технологічними напрацюваннями по авіації росіяни будуть готові поділитись зі своїми північнокорейськими колегами", - підсумовують аналітики.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) теж прокоментували інформацію про передачу КНДР винищувачів. Там наголосили, що військова співпраця між Росією й Північною Кореєю особливо активізувалася після підписання Договору про всеосяжне стратегічне партнерство між двома країнами в червні 2024 року, а особливо після того, як він набув чинності 4 грудня.

"Північнокорейські пілоти тренуються на російських штурмовиках Су-25 (які вже входять до складу ВПС Корейської народної армії), що додатково вказує на те, що поставка російських винищувачів піде на користь і розширить військові можливості Північної Кореї, особливо в повітряному просторі", - йдеться у звіті ISW.

Участь КНДР у війні в Україні

Північна Корея стала на бік Росії у війні проти України. КНДР доволі маленька країна, але армія в неї майже такого ж розміру, як у Росії. Тому не варто цей факт ігнорувати, бо вона може відправити в Україну від 10 до 100 тисяч військових. Це стане величезною проблемою для Збройних сил України.

Наразі на боці РФ воює близько 20 тисяч північнокорейських військових. Їх бачили як у Курській області РФ, так і в тимчасово окупованому Маріуполі. Їх переодягли у форму армії РФ, але тримають окремо від росіян. 

23 жовтня керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що КНДР не допомагає Росії з благодійною метою. Розширення співпраці є результатом саме договору про взаємодопомогу, який російський правитель Володимир Путін підписав із північнокорейським лідером Кім Чен Ином у Пхеньяні в червні 2024 року.

Йдеться про російські гроші та ноу-хау в обмін на південнокорейських людей та ракети. Росія ж, як каже головний розвідник, допомагає Північній Кореї обходити санкції та зміцнювати ядерний потенціал. На його думку, Москва передає Пхеньяну деякі технології саме для тактичної ядерної зброї малої потужності та систем запуску підводних ракет.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube