Північнокорейський режим намагався сам створити технології, щоб запускати балістичні ракети з підводних човнів хоча б на рівні СРСР, але не впорався з цим завданням, прийшлось звертатися до РФ
Аналітики пояснили, які саме ядерні технології та "системи запуску підводних ракет" отримує Північна Корея від Росії в обмін на солдатів, про що 23 жовтня повідомляв керівник ГУР Кирило Буданов. Йдеться про крилаті та/або балістичні ракети. Самостійно КНДР з розробкою технологій не впоралася, тому й попросила допомоги у РФ, "заплативши" своїми військовими.
Про це повідомляє Defence Express. Видання зазначає, що у березні 2023 року КНДР заявила про успішний пуск крилатих ракет з підводного човна, однак деталі залишились невідомими. Ймовірно, використовувався єдиний дизель-електричний підводний човен "8.24 Yongung", який спустили на воду у 2019 році. Він має три вертикальні шахти для запуску балістичних ракет та базується на радянському проєкті 629 зразка 1950-1960-х років.
Це була вже не перше таке повідомлення. У жовтні 2022 року Північна Корея стверджувала, що провела успішний запуск балістики з установки на дні озера. Таким чином вона намагалась створити враження, що має навіть пускові установки підводного базування.
"Однак тут можемо припустити, що в цьому випадку північнокорейський режим використав щось на кшталт випробувального стенда для пуску балістичних ракет, за взірцем аналогічних радянських агрегатів початку 1960-х років. І заодно маємо звернути увагу й на те, що після березня 2023 року взагалі не було ніяких повідомлень про те, щоб Північна Корея знову проводила випробувальні пуски крилатих ракет морського базування, особливо із підводних човнів", - зауважують аналітики.
Вони припускають, що північнокорейський режим намагався сам створити технології, щоб запускати балістичні ракети з підводних човнів хоча б на рівні СРСР зразка 1960-х років та крилатих - на рівня Радянського союзу 1980-х років. Зокрема, попередником "Калібрів" є С-10 "Гранат".
Однак самостійно Північна Корея не впоралася і попросила Кремль про технології, які тепер оплачує "бартером" - живою силою для армії окупантів. Експерти звернули увагу на те, що після 2010 року у КНДР з'явилась балістична ракета середньої дальності Hwasong-10 або Musudan наземного базування, яка дуже схоже на радянську балістичну ракету Р-27 морського базування.
Нагадаємо, 23 жовтня виданню The Economist керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що КНДР не допомагає Росії з благодійною метою. Розширення співпраці є результатом договору про взаємодопомогу, який російський правитель Володимир Путін підписав із північнокорейським лідером Кім Чен Ином у Пхеньяні в червні 2024 року.
Йдеться про російські гроші та ноу-хау в обмін на південнокорейських людей та ракети. Росія ж, як каже головний розвідник, допомагає Північній Кореї обходити санкції та зміцнювати ядерний потенціал. На його думку, Москва передає Пхеньяну деякі технології саме для тактичної ядерної зброї малої потужності та систем запуску підводних ракет.
Військовослужбовці Північної Кореї війська будуть використовувати російську техніку та боєприпаси, а також російську форму. Наразі майже 11 000 піхотинців Північної Кореї навчаються на сході Росії, щоб воювати в Україні, розповідав голова ГУР Кирило Буданов. Переважно це бійці надсекретних ССО КНДР.
За його словами, перші підрозділи північнокорейської армії прибудуть на російсько-український фронт вже 23 жовтня. Але розгортати їх будуть не на українській території, що доволі неочікувано. До 2600 одиниць особового складу армії Кім Чен Ина до кінця жовтня прибудуть на Курський напрямок.
Видання BILD, посилаючись на дані розвідки, писало раніше, що лідер КНДР Кім Чен Ин передав РФ елітний підрозділ північнокорейських солдатів, яких називають "бойовими рабами". Їх готували до знищення "дияволів НАТО" та інших "ворогів лідера". Вважається, що вони є неймовірно жорстокими. І скоро цих солдатів відправляться на фронт в Україну.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.