Аналітики припускають, що найближчим часом розгорнути спеціальні групи для захисту від дронів може бути складно
Окупанти формують мобільні вогневі групи для протидії загрозам ударів українських безпілотників. Зокрема, росіяни занепокоєні атаками на НПЗ. Водночас можливо окупантам не вдасться розгорнути мобільні вогневі групи в необхідному масштабі найближчим часом.
Про це повідомляє Інституту вивчення війни (ISW). У новому зведенні аналітики пишуть, що російське видання "Ізвестія" повідомило з посиланням на військові джерела, що військові оснащують мобільні групи тепловізорами, системами радіоелектронної боротьби й кулеметами, встановленими на пікапах. Проте видання не надало деталей про розташування, склад і ешелонування цих мобільних вогневих груп.
Американські аналітики вказують на те, що російські військові стикаються із загрозою українських безпілотників не лише на території окупованої України, а й у самій рф, на об'єктах критичної інфраструктури. ISW вважає, що мобільні групи, які формують російські війська, можуть мати труднощі з ефективним захистом від українських безпілотників, особливо у добре захищених районах росії.
Російські мобільні вогневі групи, як описано в "Ізвестіях", нагадують українські тактичні мобільні вогневі групи, які використовуються для захисту від атак безпілотників типу "Шахедів". Ці групи формуються, ймовірно, відповідно через нещодавні атаки українських безпілотників на російські об'єкти. Зокрема, через атаки на нафтопереробні заводи.
Проте експерти вважають, що російські військові можуть мати труднощі з належним розгортанням систем ППО ближнього радіуса дії вздовж очікуваних маршрутів українських БПЛА. Також їм може бути складно забезпечити достатню кількість мобільних груп у потрібному масштабі, щоб захистити важливі цілі.
В Міноборони Британії заявили, що українські військові успішно здійснили атаку на понад десяток нафтопереробних заводів, які знаходяться на території росії. За даними британської розвідки, це свідчить про те, що росія не здатна ефективно захистити всю свою нафтопереробну інфраструктуру від атак.
Зазначається, що українські дрони здійснили атаки навіть на ті нафтопереробні заводи, що розташовані на відстані 900 кілометрів від України.
Наразі Служба безпеки України успішно провела 13 атак на російські нафтопереробні заводи, що призвело до зменшення експорту російських нафтопродуктів на третину. Починаючи з 1 березня, росія офіційно припинила експорт бензину. Це значно позбавляє російський бюджет важливих доходів та обмежує фінансування війни з Україною, тому атаки будуть продовжуватися, заявив голова СБУ.
Водночас Сполучені Штати закликали Україну припинити атаки на російські нафтопереробні заводи, обґрунтовуючи це можливим підвищенням світових цін на нафту та загрозою "помсти" з боку росії. Це, як повідомляло видання Financial Times, також може вплинути на переобрання президента Джо Байдена у цьому році.
Нагадаємо, зранку 31 березня росіяни скаржилися на обстріл Бєлгорода та області. Там виникла пожежа у житловому будинку.
Також "Інформатор" приводив думку експерта щодо того, чому побільшає ударів по території росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.