Росія хоче відновити роботу ЗАЕС: в "Енергоатомі" розповіли, чи це реально

Шість реакторів можуть бути введені в експлуатацію лише після виконання 27 програм ядерної безпеки, затверджених українським регулятором

Росія хоче відновити роботу ЗАЕС
ЗАЕС. Фото - Getty Images

Перезапуск окупованої Запорізької атомної електростанції представляє серйозні ризики для Росії. Це небезпеччно навіть в умовах мирного часу. Україні знадобилося б до двох років для забезпечення її роботи після завершення війни.

Про це розповів генеральний директор "Енергоатому" Петро Котін в інтерв'ю The Guardian. За його словами, для безпечної роботи АЕС необхідно вирішити кілька критичних проблем, серед яких нестача охолоджувальної води, персоналу та стабільного постачання електроенергії.

"Енергоатом" готовий відновити функціонування станції, проте спершу необхідно звільнити її від російських військових, провести розмінування та демілітаризацію території. Після цього відновлення роботи займатиме від двох місяців до двох років, залежно від наявності всіх необхідних умов.

Для Росії ж перезапуск станції під час війни виглядає абсолютно нереалістичним. За словами Котіна, шість реакторів можуть бути введені в експлуатацію лише після виконання 27 програм ядерної безпеки, затверджених українським регулятором. При цьому необхідно провести тестування ядерного палива в активних зонах реакторів, адже його використання вже виходить за межі передбаченого шестирічного терміну.

Котін також зазначив, що російські окупанти використовували станцію як військову базу, розміщуючи там техніку та ймовірно зброю й вибухівку.

США хочуть отримати Запорізьку АЕС

За словами міністра енергетики США Кріса Райта, американці всерйоз задумаються над тим, щоб отримати контроль над тимчасово окупованою Запорізькою АЕС. Райт наголосив, що досвід США у відновленні АЕС величезний. До роботи з відновлення ЗАЕС можуть залучити найкращих професіоналів у цій галузі. 

Втім, передача ЗАЕС під контроль США супроводжувалася б кількома проблемами. По-перше, станція вже два роки перебуває під окупацією РФ, а її технічний стан наразі невідомий. По-друге, для відновлення роботи знадобляться роки та мільярдні інвестиції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube