У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Держава-терорист намагається розширити свою присутність на Африканському континенті
Росія планує поглинути уранові активи на території Республіки Нігер. Відомо, що вони належать Франції. Таким чином держава-терорист хоче кинути виклик західним інтересам в Африці.
Про це повідомляє Bloomberg. Зазначається, що РФ намагається розширити свою присутність на Африканському континенті.
“Росія посилює свої економічні, дипломатичні та військові зв'язки в Африці, в тому числі після перевороту в Нігері, і вони розглядають цю частину світу як стратегічну інвестиційну можливість”, – йдеться у матеріалі.
Додають, що російський “Росатом” має намір поглинути активи французької Orano SA. Для цього компанія контактувала з військовою владою Нігеру. Orano SA є великою французькою державною компанією, яка є лідером атомної промисловості П'ятої республіки.
Переговори щодо передачі активів росіянам наразі знаходяться на ранній стадії. Умови для реалізації такого кроку поки ще не визначили. За даними Всесвітньої ядерної асоціації (WNA), станом на позаминулий рік на Республіку Нігер припадало близько 4% всього світового видобутку уранових рудників.
1 травня Сенат США проголосував за проєкт закону про заборону імпорту збагаченого урану з Росії. Тоді ж документ передали на підпис президентові Байдену. Палата представників схвалила цей законопроєкт у грудні.
Вже 13 травня його підписав президент США Джо Байден. У Штатах вважають, що закон усуне залежність від Росії в цивільній ядерній енергетиці.
Документ, який сенатори підтримали одностайно, забороняє імпорт збагаченого урану з РФ через 90 днів після набуття законом чинності з можливістю тимчасових винятків до січня 2028 року. Раніше Конгрес передбачив виділення 2,7 млрд доларів на розвиток американської уранової галузі за умови, що будуть запроваджені обмеження на імпорт сировини з РФ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.