У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Українських військових на території російської федерації немає - це підтверджують аналітики Інституту вивчення війни
Російське командування обговорює можливість перекинути частину свого війська з території України на кордони, побоюючись проривів в інших областях. Такі прориви будуть, стверджують в РНБО. Але Україна не вдиралась на чужу територію - жоден військовий ЗСУ на російську землю не зайшов.
Про це повідомляє канал "Украина Сейчас".
За словами Ганна Маляр, заступниці міністра оборони України, після подій у Бєлгородській області у Кремлі обговорюють питання про перегрупування своїх сил, які зараз воюють на території України. Російське командування боїться нових проривів кордону в різних місцях. Кордони з Україною треба зміцнювати. Для цього росіяни мусять вивести частину свого війська з нашої території на свою - якнайближче до кордонів. Це означає, що кількість російських військових в Україні зменшиться.
Те, що такі прориви неминуче будуть, а Бєлгородська область - лише початок, гарантує Олексій Данілов, секретар РНБО. В ефірі національного телемарафону він сказав, що Курська, Воронезька та Брянська області мають приготуватися.
"Брянська, Курська, Воронезька область та інші території не можуть бути в безпеці, з урахуванням кількості російських громадян, які категорично проти того режиму, який склався на території Росії з 1999 року, і можуть в будь-якій точці РФ ставати на протести. Ба більше, я впевнений, що до нашої перемоги це буде постійний процес, – заявив Данілов".
Чи здійснила вторгнення на територію російської федерації армія України? Аналітики Інститут вивчення війни (ISW) вважають, що ні - пише The New York Times.
"Жоден український боєць не зайшов на територію росії. Українські військові виконували здебільшого допоміжну роль, захищаючи український кордон у цьому районі на випадок російської контратаки", - вважають експерти.
Аналітики з ISW вважають, що немає підтверджень тому, що українські сили проводили рейди через кордон Харків-Білгород 23 травня. При цьому пишуть, що Російський Добровольчий Корпус та Легіон "Свобода Росії" після зіткнення з військами РФ могли відійти ближче до кордону з Україною.
Щодо гори розгромленої техніки та гори трупів з боку визвольних сил, про які пишуть Z-пропагандисти, то це все фантазії. The New York Times посилається на анонімного співрозмовника, причетного до прориву у Бєлгородській області, який надав таку інформацію:
"Підрозділи, які брали участь в операції, зазнали втрат, але не настільки значних, щоб вплинути на їхню боєздатність", - сказав він.
Як писав Інформатор, радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк теж цю інформацію надав раніше. Він заявив, що наша держава лише спостерігає та вивчає ситуацію. Але "не має до неї прямого відношення". Він сказав, що на тлі війни озброєні антивладні російські партизанські рухи неминучі, а танки та боєприпаси можна купити в будь-якому воєнторзі - так, як це робили "ополченці Донбасу" у 2014 році.
Нагадаємо, ми писали, що губернатор Бєлгородській області росії В'ячеслав Гладков 23 травня заявив про скасування режиму "контртерористичної операції". Діяв він всього лише добу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.