Скільки ракет виробляє росія і наскільки їх вистачить - інформація від Генштабу ЗСУ

Військово-промисловий комплекс Росії здатен виробляти близько 100 ракет на місяць, він не зменшив, а прискорив виробництво

Бригадний генерал Олексій Громов
Бригадний генерал Олексій Громов не бачить ознак "ракетного голоду" в рф

За оцінками Генштабу ЗСУ, за місяць російський військово-промисловий комплекс спроможний виробляти близько 100 ракет, зокрема понад 10 одиниць для ОТРК "Іскандер", до 30 одиниць – морського базування "Калібр" та до 60 одиниць крилатих ракет повітряного базування, включно з "Кинжалами. Також окупанти використовують значну кількість безпілотників різних типів. Попри санкції США та Євросоюзу, російський військпром працює потужно. 

Про це розповів в інтерв'ю "Укрінформу" бригадний генерал Олексій Громов, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗCУ.  

"Військово-промисловий комплекс Росії здатен виробляти близько 100 ракет на місяць. Країні-агресорці вдається зберігати темпи виробництва, а за окремими зразками озброєння навіть підвищити – завдяки переходу підприємств на цілодобовий режим роботи та закупівлі деталей в обхід санкцій. Окупанти використовують значну кількість безпілотників різних типів. Зокрема, від Ірану Росія отримала до 1800 "шахедів", з яких ворог уже застосував близько 1600", - сказав він. 

За словами Громова, серед цих 100 ракет за місяць виробляють 10 одиниць для ОТРК "Іскандер", до 30 одиниць – морського базування "Калібр" та до 60 одиниць крилатих ракет повітряного базування, включаючи гіперзвукові аеробалістичні ракети "Кинжал". А запаси БПЛА постійно поповнюються шляхом постачання з Ірану. Крім того, рф досягла з цією країною домовленостей про будівництво заводу з виробництва дронів типу "шахед" на території Татарстану. Його зводять у 10 кілометрах від Казані. Хоча економічні санкції Заходу та відсутність доступу до сучасних технологій трохи обмежили виробництво у росії сучасних БПЛА. 

"Також окупанти активно застосовують ударні дрони власної розробки типу "Ланцет", які серійно виробляють на "Іжевському механічному заводі" концерну "Калашніков". Усього було виготовлено до 900 одиниць, з яких 850 застосовані в зоні бойових дій, - сказав Громов. 

Війна триватиме довго? 

Як видно з інформації Генштабу, публікації наприкінці 2022 року про те, що у росії починається "ракетний голод" не дають підстав для радості. Так, у рф використали майже все, що у них було. Але вони швидко і багато виготовляють нові ракети, снаряди та іншу зброю, працюючи 24/7.

За словами Олексія Громова, надання Україні сучасних винищувачів покоління 4++ типу F/А-18, F-15, F-16, JAS-39 Gripen, Eurofighter Typhoon або Rafale дозволить ефективніше знищувати зброю росіян.  Ми змогли б виявляти повітряні цілі на великій відстані не менше 200 км, знищувати їх на відстані понад 160 км без входження в зону ураження ворожої ППО. Також можна буде застосовувати сучасні авіаційні засоби ураження наземних і морських цілей на відстані понад 200 км. Але біда в тому, що ці винищувачі, які вкрай потрібні нам вже зараз, отримаємо ще не так скоро. 

Нагадаємо, раніше про гостру потребу у винищувачах говорив Головнокомандувач Валерій Залужний. Він сказав, що танки Leopard на фронті стають просто мішенями для ворога. Нам вкрай потрібні снаряди та F-16, з ними контрнаступ ЗСУ буде вдалим. А головне - ці літаки збережуть сотні, тисячі життів наших воїнів. 

Ми також писали, що Іран надає росії матеріали для будівництва заводу з виробництва ударних безпілотників. Його зводять у Республіці Татарстан - в особливій економічній зоні "Алабуга". Військове підприємство вже на завершальному етапі будівництва і воно може запрацювати на початку 2024 року. Хоча деякі західні ЗМІ повідомляють, що першу лінію вже запустили. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube