У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Росіяни блокують гуманітарну місію ООН і не пускають представників на окуповане лівобережжя Херсонської області. Кислиця каже, що працює над розв'язання питання
Росія зблокувала гуманітарну місію ООН для надання українцям допомоги на захопленому окупантами лівобережжі Херсонської області. Станом на неділю, 11 червня, жоден представник ООН не отримав доступу до цих регіонів після підриву Каховської ГЕС.
Про це повідомив постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Сергій Кислиця.
Наразі росія продовжує відмовляти ООН у доступі на окуповану територію для надання допомоги постраждалим від повені. Я і мої колеги в Нью-Йорку закликали росію дозволити доступ для ООН, - повідомив Кислиця.
Кислиця також додав, що заступник генерального секретаря з гуманітарних питань в ООН та координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс підтвердив відсутність консенсусу у питанні доступу ООН до лівобережжя Херсонщини після розмови із російським представником ООН.
Близько 700 тисяч українців втратять належний доступ до питної води внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС. Такі цифри озвучує заступник Генерального секретаря ООН з питань гуманітарних справ Мартін Гріффітс, додаючи, що повені спровокують зниження експорту зерна та колосальне підвищення цін на харчові продукти по всьому світу.
Гріффітс підкреслив, що вода також затопила райони з наземними мінами, що спровокує їх появу у непередбачуваних місцях, загрожуючи життю дорослих та дітей.
Водночас професор Херсонського державного університету Ігор Пилипенко зауважив, що 400-450 тисяч українців втратять роботу, а південь України вже не матиме переваг у вирощуванні високотоварних сільгоспкультур.
За його словами, у південних областях приблизно 400-450 тисяч людей не матимуть доступу до питної води, не зможуть займатися зрошенням і втратять роботу.