Росія блокує доступ ООН до затоплених територій лівобережжя Херсонщини

Читать на русском

Росіяни блокують гуманітарну місію ООН і не пускають представників на окуповане лівобережжя Херсонської області. Кислиця каже, що працює над розв'язання питання

Читать на русском
Росія не пускає ООН на затоплені території Херсонської області
Росія не пускає ООН на затоплені території Херсонської області

Росіяни блокують гуманітарну місію ООН і не пускають представників на окуповане лівобережжя Херсонської області. Кислиця каже, що працює над розв'язання питання

Росія зблокувала гуманітарну місію ООН для надання українцям допомоги на захопленому окупантами лівобережжі Херсонської області. Станом на неділю, 11 червня, жоден представник ООН не отримав доступу до цих регіонів після підриву Каховської ГЕС.

Про це повідомив постійний представник України при Організації Об'єднаних Націй Сергій Кислиця.

Наразі росія продовжує відмовляти ООН у доступі на окуповану територію для надання допомоги постраждалим від повені. Я і мої колеги в Нью-Йорку закликали росію дозволити доступ для ООН, - повідомив Кислиця. 

 Кислиця також додав, що заступник генерального секретаря з гуманітарних питань в ООН та координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс підтвердив відсутність консенсусу у питанні доступу ООН до лівобережжя Херсонщини після розмови із російським представником ООН.Росія продовжує відмовляти ООН у доступі на затоплені території лівобережжя Херсонщини 1

Наслідки підриву Каховської ГЕС: 700 тисяч людей без води, ще 400 - без роботи

Близько 700 тисяч українців втратять належний доступ до питної води внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС. Такі цифри озвучує заступник Генерального секретаря ООН з питань гуманітарних справ Мартін Гріффітс, додаючи, що повені спровокують зниження експорту зерна та колосальне підвищення цін на харчові продукти по всьому світу.

Гріффітс підкреслив, що вода також затопила райони з наземними мінами, що спровокує їх появу у непередбачуваних місцях, загрожуючи життю дорослих та дітей.

Водночас професор Херсонського державного університету Ігор Пилипенко зауважив, що 400-450 тисяч українців втратять роботу, а південь України вже не матиме переваг у вирощуванні високотоварних сільгоспкультур.

За його словами, у південних областях приблизно 400-450 тисяч людей не матимуть доступу до питної води, не зможуть займатися зрошенням і втратять роботу.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що херсонських кавунів та помідорів не буде у найближчі 5-10 років. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.