700 тисяч осіб без питної води внаслідок підриву Каховської ГЕС: в ООН говорять, що це лише початок

Читать на русском

Глава ООН з питань допомоги оцінив ситуацію в Україні після підриву Каховської ГЕС росіянами

Читать на русском
Затоплення після підриву ГЕС і склянка води
Російський теракт на гідроелектростанції залишив сотні тисяч людей без питної води

Глава ООН з питань допомоги оцінив ситуацію в Україні після підриву Каховської ГЕС росіянами

Гуманітарна ситуація в Україні "надзвичайно погіршилася" після підриву дамби Каховської ГЕС, вважає заступник генерального секретаря з гуманітарних питань в ООН та координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс. За його словами, 700 000 людей залишилися без доступу до питної води.

Про це Гріффітс сказав в інтерв'ю Associated Press. Замгенсека ООН натякнув, що наслідки можуть бути ще гірші, адже "це лише початок розуміння наслідків цього вчинку".

Він заявив, що вже зараз 700 000 людей (враховуючи й тих, хто проживає на тимчасово анексованих рф територіях) потребують питної води, і попередив, що руйнівні повені майже неминуче призведуть до зниження експорту зерна, підвищення цін на харчові продукти в усьому світі та зменшення кількості їжі для мільйонів нужденних.

"Це вірусна проблема" - сказав Гріффітс, додавши, що ООН, яка працює в основному через групи допомоги українцям, охопила 30 000 людей у ​​затоплених районах під контролем України.

За його словами, росія досі не надала доступ ООН до тимчасово окупованих нею територій для допомоги постраждалим.

Що відбувається з питною водою після підриву ГЕС

Наразі найбільше відчувають дефіцит води жителі Херсонської, Миколаївської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Уряд навіть виділив понад два мільйони гривень, щоб забезпечити мешканців водою. А жителів Нікопольщини на Дніпровщині закликали до жорсткої економії питної та технічної води.

Водночас в Херсонщину продовжують направляти гуманітарну допомогу для подолання наслідків підриву Каховської ГЕС. З багатьох куточків України відправляють засоби першої необхідності, в тому числі й питну воду.

Також країни-партнери всіляко допомагають Україні боротися з наслідками катастрофи. Зокрема, уряди Великої Британії, Канади, США, Фінляндії, Швеції та Швейцарії відправили нашій країні резервуари для питної води та набори для перевірки якості вод.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що окупанти вигадали, як звинуватити Україну у руйнуванні греблі Каховської ГЕС. В МЗС рф заявили, що ЗСУ довго і методично "знищували" греблю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.