Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Підсумки зустрічі у Саудівській Аравії щодо реалізації української "формули миру"
5 та 6 серпня у Джидді, Саудівська Аравія, відбувається саміт радників світових лідерів, де обговорюють мирний план України. На зібрання приїхало близько 40 країн-учасниць, більшість з яких вже визначилися, як зроблять свій внесок.
Подробицями саміту поділився глава Офісу президента Андрій Єрмак, який за дорученням Зеленського, очолив українську делегацію у Джидді. За його словами, попри різні погляди на деякі ситуації, зустріч все ж стала кроком до практичної реалізації мирних ініціатив, запропонованих Україною.
"Ми мали дуже продуктивні консультації щодо ключових принципів, на яких має будуватися справедливий і міцний мир. У нас була надзвичайно чесна, відкрита розмова, під час якої представники кожної країни могли озвучити свою позицію й бачення.", – розповів Єрмак.
Відтак, кожна держава матиме змогу проявити лідерство у глобальних зусиллях заради миру. І більшість із них уже визначили свою роль у реалізації окремих пунктів Формули. Тож тепер сторони продовжать працювати на різних представницьких рівнях.
Досі список країн-учасниць, що прибули на зустрічі у Джидді не був відомий повністю. Країни були представлені на рівні радників з нацбезпеки та політичних директорів МЗС, особисто або в онлайн-форматі. Єрмак зазначив, що учасники майже втричі перевищили кількість тих, хто був присутній на консультаціях у Копенгагені.
З Європи приїхали представники Болгарії, Британії, Данії, Естонії, Іспанії, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Словаччини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції та ЄС як союз;
З Близького Сходу та Азії – Саудівська Аравія, Австралія, Бахрейн, Індія, Йорданія, Катар, Кувейт, Союз Коморських Островів, Китай, Корея, Туреччина, Японія;
З Африки – Єгипет, ПАР;
Північна Америка – Канада і США;
З Південної Америки – Аргентина, Бразилія, Чилі, а також ООН як організація.
"Всі присутні засвідчили відданість своїх країн принципам Статуту ООН, міжнародного права та поваги до суверенітету й непорушності територіальної цілісності держав. І саме на цих принципах побудована Формула миру", — зазначив Єрмак.
В межах консультацій у Джидді українська делегація на чолі з Єрмаком провела низку двосторонніх зустрічей, які триватимуть і сьогодні. У планах обговорити з партнерами деталі реалізації мирних ініціатив та співпраці в цьому напрямку.
Крім того, як раніше зазначали в італійській газеті Corriere della Sera, дипломати домовилися сформувати робочі групи за ключовими темами 10 пунктів формули миру президента Володимира Зеленського. А це значить, що на саміті все ж досягли згоди в питанні поваги до територіальної цілісності та суверенітету України, а також верховенства Статуту ООН.
В росії ж через саміт у Джидді трішки "палає". Їх там ніхто не чекав. Однак аби вкотре показати свою "велич", Мєдвєдєв вже почав казати про те, що росії "переговори й не потрібні, бо до них мають приповзти на колінах".
Раніше ми докладно аналізували сенс та перебіг мирного саміту в Саудівській Аравії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.