Якою буде формула миру? Єрмак розповів про перемовини з G7 та країнами Глобального Півдня

Дана зустріч є продовженням діалогу, який був розпочатий на саміті G7 у Хіросімі між лідерами України, країн G7 та Глобального Півдня

Андрій Єрмак
Єрмак разом із радниками з нацбезу та політичними радниками США, країн G7 та Глобального Півдня, фото: t.me/ermaka2022

У Копенгагені відбулася важлива зустріч радників з питань національної безпеки та політичними радниками багатьох впливових країн світу. Українська делегація, яка складалася з представників Офісу Президента та МЗС, активно пропагувала формулу миру президента Володимира Зеленського як основу для досягнення стійкого та справедливого миру на території України.

Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. У своєму Telegram-каналі він зазначив, що під час консультацій було висловлено підтримку формату консультацій як ефективного майданчика для подальшого обговорення питання проведення Глобального саміту миру.

Ця зустріч є продовженням діалогу, який був розпочатий на саміті G7 у Хіросімі, де лідери України, країн G7 та Глобального Півдня обговорили питання миру. Українська сторона запропонувала Україну як потенційний майданчик для цього саміту, отримавши позитивні відгуки від декількох країн, включаючи Генеральну Асамблею ООН.

Зустріч була відзначена як конструктивна та важлива для світової безпеки, а також як прояв поваги до справедливої боротьби України за територіальну цілісність та суверенітет. Українська делегація висловила вдячність за підтримку союзників.

Формула миру

Формула миру ґрунтується на принципах Статуту ООН та міжнародного права, включає десять пунктів і була закріплена у резолюціях Генеральної Асамблеї ООН.

Під час саміту "Великої сімки" Володимир Зеленський висловив бажання провести саміт формули миру з метою завершення війни на території країни. Він навіть запропонував орієнтовну дату для цього важливого події - 9 липня, яка випадає на 500-й день з початку повномасштабної війни.

Кожен з пунктів формули миру може бути підтриманий резолюціями ООН, що робить цю ініціативу більш легітимною та широко визнаною. Країни-партнери також можуть обрати конкретні питання з формули миру, в реалізації яких вони можуть допомогти.

Данія вже висловила свою готовність прийняти саміт, пов'язаний з українською формулою миру. Президент також обговорив питання мирної ініціативи з прем'єр-міністром Індії. А нещодавно Володимир Зеленський зустрівся зі спеціальним представником Папи Римського Франциска, де також обговорювали це питання

Нагадаємо, "Інформатор" писав, що ключовим моментом формули миру, запропонованої президентом України, є вимога щодо виведення рф з усієї території України, включаючи Донбас та Крим. За словами Подоляка, інші реальні плани, окрім української формули миру, наразі відсутні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube