Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Українці, які мають тимчасовий захист у Чехії, не повинні отримувати спеціальний дозвіл на роботу
Українці, які знайшли притулок у Чехії та отримали документ про захист, не мусять отримувати додатково спеціальний дозвіл на роботу. Її можна знайти, звернувшись до чеської державної установи Уряд праці (úřad práce). Але й не складно це зробити самому - на спеціальних сайтах є багато вакансій, і перелік постійно оновлюється.
Перелік сайтів склав сайт Radioukrajina.cz, який інформаційно підтримує наших громадян у Чехії. Тут є інформація українською, російською й англійською мовами з можливістю додати чеську. Виглядає він так:
Все, що треба зроюбити, - це знайти вакансію (або ж кілька), яка вам підходить. А далі - надіслати резюме роботодавцеві та чекати, коли з вами зв'яжуться.
У Чехії є багато заводів та фабрик, саме тут найбільше потребують робочих рук. Влаштуватися можуть і ті, хто має кваліфікацію, і без неї. Для жінок це може бути проста робота пакувальниці на заводі чи складі іграшок, косметики, медикаментів, автомобільних підприємствах. Також є потреба у лікарях та молодшому персоналі для медичних закладів. І ще є чимало вакансій у сфері торгівлі та закладах харчування.
Нагадаємо, Чехія обмежили виплати українським біженцям так званої гуманітарної допомоги у розмірі 5 000 крон (200 євро) ще від літа 2022 року. Переселенці отримують прожитковий мінімум – 3130 крон (це трохи більше як 100 євро).А тому, щоб проживати у цій країні, потрібно працювати. На соціальні виплати також можуть претендувати не всі. У робочих групах ЄС існує домовленість про продовження тимчасового захисту для українців у Чехії до березня 2025 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.