“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Українці, які мають тимчасовий захист у Чехії, не повинні отримувати спеціальний дозвіл на роботу
Українці, які знайшли притулок у Чехії та отримали документ про захист, не мусять отримувати додатково спеціальний дозвіл на роботу. Її можна знайти, звернувшись до чеської державної установи Уряд праці (úřad práce). Але й не складно це зробити самому - на спеціальних сайтах є багато вакансій, і перелік постійно оновлюється.
Перелік сайтів склав сайт Radioukrajina.cz, який інформаційно підтримує наших громадян у Чехії. Тут є інформація українською, російською й англійською мовами з можливістю додати чеську. Виглядає він так:
Все, що треба зроюбити, - це знайти вакансію (або ж кілька), яка вам підходить. А далі - надіслати резюме роботодавцеві та чекати, коли з вами зв'яжуться.
У Чехії є багато заводів та фабрик, саме тут найбільше потребують робочих рук. Влаштуватися можуть і ті, хто має кваліфікацію, і без неї. Для жінок це може бути проста робота пакувальниці на заводі чи складі іграшок, косметики, медикаментів, автомобільних підприємствах. Також є потреба у лікарях та молодшому персоналі для медичних закладів. І ще є чимало вакансій у сфері торгівлі та закладах харчування.
Нагадаємо, Чехія обмежили виплати українським біженцям так званої гуманітарної допомоги у розмірі 5 000 крон (200 євро) ще від літа 2022 року. Переселенці отримують прожитковий мінімум – 3130 крон (це трохи більше як 100 євро).А тому, щоб проживати у цій країні, потрібно працювати. На соціальні виплати також можуть претендувати не всі. У робочих групах ЄС існує домовленість про продовження тимчасового захисту для українців у Чехії до березня 2025 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.