Ризикуєте затягти війну: республіканці в Конгресі США закликають Байдена дати Україні ATACMS більшої дальності

Читать на русском

Конгресмени намагаються переконати Байдена дати Україні ATACMS, щоб війна з рф не зайшла в глухий кут

Читать на русском
Джо Байден
Джо Байдена вмовляють надати Україні дальнобійні ATACMS

Конгресмени намагаються переконати Байдена дати Україні ATACMS, щоб війна з рф не зайшла в глухий кут

Провідні республіканці в комітетах Конгресу США з міжнародних відносин і збройних сил заявили, що вітають повідомлення про те, що адміністрація надала Україні кілька ATACMS. Та просять, щоб президент США надіслав системи більшої дальності. Про це йдеться в їх листі до Байдена від 1 листопада.

Як зауважує агентство Reuters, цей запит демонструє підтримку Києва серед американських законодавців, незважаючи на спротив деяких консерваторів, які виступають проти збільшення допомоги.

Конгресмени Майкл Маккол і Майк Роджерс, а також сенатори Джеймс Ріш і Роджер Вікер написали, що потреба України в засобах глибокого ураження залишається нагальною, особливо для ураження цілей по всьому Криму.

Як пише Reuters, Маккол очолює Комітет у закордонних справах Палати представників, Роджерс очолює Комітет у справах збройних сил Палати представників, Ріш є головним республіканцем у Сенаті у закордонних справах, а Вікер – головним республіканцем у Сенаті у справах збройних сил.

Повідомляється, що група конгресменів надіслала листа Байдену в той час, коли Палата представників наближається до голосування за окремий законопроєкт про надання допомоги Ізраїлю, ігноруючи вимогу Байдена про широкий пакет допомоги на суму 106 мільярдів доларів для Ізраїлю, України та Тайваню.

У своєму листі американські законодавці зазначили, що Україна запросила ракети великої дальності й продемонструвала здатність використовувати їх відповідально, а росія не пішла на ескалацію у відповідь на їх використання.

Поставки ATACMS Україні

Україна таємно отримала ракети восени 2023 року після того, як Володимир Зеленський здійснив візит до Вашингтона. Тоді серед топових тем стояло питання щодо передачі Україні новітніх систем ППО та боєприпасів до них. І вже після того, як ATACMS застосували для удару по аеродромах Бердянська та Луганська, стало зрозуміло, що в України була якась кількість цієї зброї. Точна кількість переданих ракет офіційно не називалась. За даними The New York Times, перша партія складалась з 20 ракет. Відомо, що ці ракети можуть вражати цілі на відстані до 160 км. Та в пакеті допомоги вони значились, як просто касетні.

США також підтвердили, що надали Україні обмежену кількість ATACMS, які Київ зобов'язався використовувати тільки в межах нашої країни та тимчасово окупованих територій. 

Голова МЗС України Дмитро Кулеба наголосив, що нинішні поставки є початком довгої та плідної співпраці в цьому контексті. Поставки ракет українській армії продовжаться й надалі. Варто очікувати збільшення загальних обсягів озброєння. До того ж, українським військовим, ймовірно, вже на початку 2024 року нададуть ракети ATACMS, радіус дії яких сягає 300 кілометрів. З цього приводу вже відбулася зустріч високопосадовців країн. США зі свого боку пообіцяли не знижувати поставки військової допомоги Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.