Російський президент налаштований на вирішальний прорив на полі бою в Україні на тлі кадрових проблем
Підкріплений новим шестирічним терміном при владі та намаганням звинуватити Київ у найгіршому терористичному нападі в Росії за два десятиліття, Путін відданий досягненню своїх військових цілей. Попри провал попередніх дипломатичних контактів зі США наприкінці минулого року, Путін сповнений рішучості підкорити Україну. При цьому він не зможе реалізувати свої плани без додаткового призову в армію РФ.
Про це в коментарі Bloomberg заявили четверо людей, знайомих з військовою стратегією Кремля. Представники США заявляють, що не бачать ознак того, що російський президент серйозно ставиться до пошуку способу припинення бойових дій. Вони також відкинули ідею переговорів про припинення вогню без участі України.
"Путін зараз, швидше за все, піде на ескалацію", - сказав Олексій Мухін, керівник московського Центру політичної інформації, який надає консультаційні послуги для адміністрації президента.
Оскільки Росії не вистачає живої сили, необхідної для рішучого прориву, а Україні важко забезпечити свої сили боєприпасами, немає жодних ознак того, що жодна зі сторін зможе змусити найближчим часом припинити бойові дії, пише Bloomberg. З моменту "перемоги" на виборах минулого місяця Путін посилив ракетні обстріли українських міст, заявивши, що він не зацікавлений у тому, щоб дати Україні та її союзникам час на переозброєння, якщо він погодиться на паузу в боях.
Також Путін звинуватив Україну у причетності до нападу у концертному залі у Москві 22 березня, в результаті якого загинули щонайменше 144 людини, хоча доказів причетності України до теракту немає, а відповідальність взяла на себе "Ісламська держава", офіційні особи США також кажуть, що відповідальність несе виключно це угруповання.
Це викликало припущення про те, що Кремль, можливо, готує ґрунт для посилення війни, включаючи ймовірну ще одну мобілізацію резервістів, хоча російська економіка під час війни вже бореться з нестачею робочої сили. Росія планує до кінця цього року сформувати дві нові загальновійськові армії, 14 дивізій і 16 бригад, заявив міністр оборони Сергій Шойгу. Поки що військові розширюють свої лави, залучаючи новобранців обіцянкою щедрої оплати праці, і мають на меті залучити щонайменше 250 000 солдатів у 2024 році.
Україна стикається зі своїми викликами, що дедалі більше зростають, йдеться у статті. Президент Володимир Зеленський у вівторок підписав закон про зниження віку призову на військову службу з 27 до 25 років, оскільки його військові намагаються поповнити свої вичерпані лави. Не зумівши досягти прориву в минулорічному контрнаступі, українські сили тепер борються з дедалі гострішою нестачею боєприпасів, оскільки республіканці в Конгресі США затримують пакет військової допомоги на 60 мільярдів доларів.
Росія користується можливістю здійснити напади через лінію фронту після того, як у лютому захопила стратегічне східне місто Авдіївка. Поки що РФ досягає лише локальних успіхів, хоча минулого тижня в інтерв’ю Washington Post Зеленський попередив, що затримки допомоги США означають, що "ми будемо повертатися назад, відступати, крок за кроком". Президент Франції Еммануель Макрон намагався підвищити ставки, говорячи про відправку військ в Україну, щоб запобігти перемозі росії, хоча він зустрів обережну відповідь з боку США та інших ключових європейських союзників.
Міністр оборони США Ллойд Остін минулого місяця попередив, що "виживання України під загрозою", коли пообіцяв продовжувати надходження військової допомоги. Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив в інтерв'ю Fox News у неділю, що законодавці розглянуть пакет допомоги "негайно", хоча він все ще намагається пом'якшити опозицію з боку прихильників жорсткої лінії.
"Якщо це довгострокове питання не буде вирішено, на шляху, яким зараз йде війна, до осені все почне виглядати дуже погано для України", - сказав Дара Масікот, старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир і колишній аналітик.
Незважаючи на те, що Росія збільшила виробництво зброї, вона також повторно використовує багато обладнання радянських часів і повільно витрачає запаси зброї, яких у 2025-2026 роках стане менше, за даними Carnegie's Massicot. Тим не менш, "Росія готова продовжувати цей конфлікт скільки завгодно", сказав Мухін, консультант Кремля.
Раніше ми писали, що російські загарбники одразу після виборів в РФ планують мобілізувати на тимчасово окупованих територіях України ще 300 тисяч людей. Злочинний наказ про незаконний призов до лав ЗС РФ вже видано і він набув чинності 25 березня.
У грудні минулого року російський президент Володимир Путін збільшив чисельність армії на 170 тисяч осіб. Загалом особовий склад армії складатиме 1 мільйон 320 тисяч. Однак, якщо враховувати штат окупантів, який здатен воювати та тилові, допоміжні, інженерні підрозділи, то чисельність армії РФ може сягнути 2 209 130 осіб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.