Рф хоче зібрати ще 1300 "Шахедів" на своїй території: у Буданова натякнули, що будуть вражати ворожі об'єкти виробництва

Читать на русском

Заступник голови ГУР Вадим Скібіцькій впевнений, що рф на сьогоднішній день не здатна виробити 1300 дронів самостійно до кінця 2023 року

Читать на русском
Вадим Скібіцькій
Рф сподівається налагодити потужне виробництво безпілотних літальних апаратів на своїй території. Фото: ukrinform

Заступник голови ГУР Вадим Скібіцькій впевнений, що рф на сьогоднішній день не здатна виробити 1300 дронів самостійно до кінця 2023 року

Рф хоче виготовити до кінця цього року 1300 "Шахедів" вже на своїй території. Після останніх атак "шахедів" по Україні в дронах виявили елементи, які вказують, що саме в рф відбувається їх фінальний етап збору.

Про це повідомив заступник голови ГУР Вадим Скібіцький в коментарі РБК "Україна". Проте, на його думку, рф на сьогоднішній день не здатна виробляти таку кількість дронів. Зараз вона робить їхнє фінальне складання на своїй території. У майбутньому рф хоче освоїти виробництво до 60 видів БПЛА.

"Після останніх атак "шахедів" ми виявили в них елементи, які вказують на те, що фінальний етап збору цих БПЛА відбувається вже на території росії. Про це зокрема свідчить збільшення кількості російських деталей в дронах. І крім того, ми маємо плани агресора, якими передбачено нарощення виробництва "шахедів" на території рф. Водночас під час однієї з російських виставок ВПК було заявлено, що Москва хоче освоїти приблизно 60 БПЛА різних модифікацій до 2030 року", - розповів Скібіцький.

За його словами, зараз ГУР збирає дані про те, якою є фактична потужність розгорнутого ворогом виробництва, де саме вони збирають ці дрони і які підприємства на території держави-агресора беруть участь у поставці деталей. У воєнній розвідці кажуть, що успішність планів ворога буде залежати від ефективності санкцій та "кінетичної дії" на ті об'єкти, які беруть участь у виробництві "шахедів" у рф.

Де росія запускає виробництво "шахедів"

Росія власноруч збирає іранські дрони-камікадзе “Шахеди” на своїй території. За словами речника ГУР Андрія Юсова, наразі йдеться про крупновузлову збірку.  Це може стати викликом для українських військових, але рф все ще потрібно отримувати складові від Ірану. 

Іран та росія активно співпрацюють у виробництві "шахедів". Спільна робота Москви та Тегерану ведеться як мінімум з зими 2022 року. Докладніше про нього розповідалося у матеріалі The Washington Post.

За даними Пентагону, на початку серпня в рф на 80% завершилося будівництво заводу з виробництва "шахедів". Завод будується як мінімум з весни 2023 року. Він розташовується в республіці Татарстан, в сотнях кілометрів на схід від москви, в глибині російської території.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.