Журналісти розкопали внутрішню проєктну документацію про спільну роботу рф та ІРІ над дронами-камікадзе
Американські журналісти отримали в своє розпорядження внутрішню документацію про тісну співпрацю російської федерації та Ірану у виробництві дронів-камикадзе Shahed 136. Спільна робота Москви та Тегерану ведеться як мінімум з зими 2022 року.
Про це повідомляє видання The Washington Post. За даними журналістів, робота велася в три етапи.
Наразі основні виробничі потужності зосереджені у спеціальній економічній зоні (СЕЗ) "Алабуга", що знаходиться в російській республіці Татарстан. Там завершується будівництво великого заводу, який до 2025 року має виробити близько шести тисяч "шахедів".
На першому етапі виробництва ІРІ (Ісламська республіка Іран) постачає рф дрони, однак в розібраному вигляді. Росіяни самотужки збирають їх докупи. На другому етапі в рф мають налагодити самостійне виготовлення корпусів, тоді як електронні компоненти та двигуни для "мопедів" продовжить ввозити Іран. Нарешті, третій етап - це мінімальна допомога від Тегерану та вихід на цільовий показник у тисячі дронів, які передадуть в окупаційну армію до вересня 2025 року.
"Найбільша проблема рф - відсутність електроніки, яка виробляється на Заході. Частину електроніки російська сторона отримала – ймовірно, через імпорт в обходження санкцій; деякі компоненти вдалось відтворити в себе й Білорусі, зокрема за допомоги Китаю. Але досі зберігаються проблеми з виробництвом двигунів", - пише WP.
Наразі ворогу також не вистачає виробничих потужностей. Слід масштабувати виготовлення дронів, що поки що не вдається. Для цього москва заманює працівників дуже великими зарплатами, суми значно перевищують середній рівень по країні. Окрім цього, російські спеціалісти неодноразово їздили до Ірану "для обміну досвідом". Цікавий факт: до таких "відрядженнь" нерідко залучалися вихідці з Середьної Азії, адже деякі з них знають фарсі (персидська мова, основна в Ірані).
"Частина дронів, які Іран постачав російській стороні, були несправними - за оцінками, десь 25%. Крім того... через труднощі з компонентами російський завод відстає від графіка щонайменше на один місяць. Були випадки, коли рф не налагодила логістику доправлення партій іранських дронів", - повідомляють журналісти.
Нещодавно в ОК "Південь" повідомили, що поставки дронів-камікадзе з Ірану до рф були призупинені. У декого виникли надії, що мова йде про зменшення співпраці країн в питанні озброєння. Проте насправді, основною причиною зменшення кількості поставок може бути те, що завод на території рф, який будував сам Іран, уже міг запрацювати. Через це росії не потрібно так багато поставок - вони планують робити дрони вже в себе.
Водночас, США продовжують спроби переконати Іран припинити продавати росії безпілотники. В обмін на це країні пропонують зменшити санкційний тиск. Це питання порушували під час непрямих переговорів у Катарі та Омані. Наразі даних про конкретні рішення чи принаймні обіцянки - немає.
Раніше ми писали, що згідно з даними ГУР, росія атакує Україну "шахедами" в тому числі власного виробництва. Також "Інформатор" повідомляв про будівництво в рф заводу з виготовлення дронів-камікадзе.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.