США виділять Україні гуманітарну допомогу, військову допомогу, на проведення реформ і боротьбу з COVID-19 понад півмільярда доларів
Зустріч президентів Володимира Зеленського і Джо Байдена тривала трохи більше двох годин. Кортеж Президента України залишив Білий дім.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу Президента України.
Підсумки візиту Зеленського до США:
Сполучені Штати не мають признають і ніколи не признають спробу анексії Криму Росією, йдеться в спільній заяві країн за підсумками зустрічі їх лідерів.
"США підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включаючи Нормандський формат, спрямованих на врегулювання конфлікту, розв'язаного Росією на сході України", - йдеться в тексті заяви.
Україна і США посилять стратегічне співробітництво у сфері оборони.Країни завершили підготовку Стратегічної оборонної рамкової угоди.
Сполучені Штати оголосили про новий пакет військової допомоги в обсязі 60 млн доларів.Україна отримає «Джевеліни» та інше оборонне летальне і нелетальне обладнання
Також країни запустять співробітництво:
Зі свого боку Україна планує реформувати судовий сектор відповідно до кращих міжнародних практик.
В країні оберуть нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора і ухвалять законодавство для захисту повноважень Директора Національного антикорупційного бюро.
Україна планує посилити відповідальність за насильство незалежно від статі, раси, етнічної приналежності, релігії, сексуальної орієнтації або політичних поглядів через законодавство.
План трансформації України з реформою управлінської системи розглянуть вже на наступному засіданні КСП. США підтримає проведення реформ в Україні.
"На підтримку зусиль України щодо втілення реформ уряд США з 2014 року надав Україні майже два мільярди доларів допомоги на розвиток і планує виділити понад 463 мільйонів доларів допомоги цього року,зокрема на програми, орієнтовані на демократію, права людини, місцеве управління і децентралізацію , приватизацію та судову реформу", - йдеться в повідомленні.
Україна та Сполучені Штати співпрацюватимуть у сфері енергетики для "врегулювання системних диспропорцій в енергетичній системі" нашої країни.
Серед пріоритетів:
США не допустять використання російського газу в якості геополітичної зброї і будуть протистояти негативному впливу проекту "Північний потік - 2" на українську економіку.
Україна і США розширять економічне співробітництво. Країни завершили підготовку Меморандуму про взаєморозуміння щодо комерційного співробітництва, призначеного сприяти комерційній участі американських компаній в українській економіці і українських компаній в економіці США.
США здійснять вливання в українську економіку. Початкова сума підтримки американського Експортно-імпортного банку (EXIM) в розмірі трьох мільярдів доларів може бути збільшена в міру розвитку українських проектів в агробізнесі, інфраструктурі, кліматі і енергетиці.
Країни планують усунути регуляторні бар'єрні для посилення торгівлі одна з одною .
Штати надали Україні приблизно 55 млн доларів допомоги в зв'язку з COVID-19 і передали близько 2,2 млн доз вакцин проти коронавірусу.
США нададуть Україні додаткову допомогу, включаючи підтримку холодового ланцюга зберігання,і додаткові 12,8 мільйонів доларів з COVID допомоги.
Внаслідок конфлікту, що триває на сході України 3,4 мільйона людей потребують гуманітарної допомоги.
З 2014 року Штати надали більш 306 млн доларів життєво важливою допомоги нужденним українцям, зокрема у вигляді продуктів харчування, житла, безпечної питної води.
Цього року уряд США надасть Україні додаткові 45 млн доларів гуманітарної допомоги.
Раніше Інформатор повідомляв про зустріч Байдена і Зеленського: про що говорять президенти у Білому домі .
Крім того, ми писали, чому перенесли зустріч Зеленського і Байдена .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .