Резонансні замахи та вбивства на замовлення: Україна подала до ЄСПЛ нову заяву проти РФ

Читати російською
Україна відкрила чергову ділянку юридичного фронту для протистояння з Росією

Україна подала нову міждержавну скаргу проти Російської Федерації щодо організації нею низки резонансних замахів та вбивств на замовлення, як на території України, так і на території держав Ради Європи.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська, передає Інформатор .

«Протягом тривалого часу Російською Федерацією застосовується тактика терору за допомогою політичних вбивств як на власній території, так і на території інших держав. За період з 2014 року на території України було здійснено ряд замахів та вбивств представниками спецслужб РФ, завербованими ними особами та представниками російських окупаційних адміністрацій «Л / ДНР». Росія не тільки не проводить ефективне розслідування, але і вживає заходів щодо перекладання відповідальності на інші держави, в тому числі на Україну», - заявив Малюська.

За його словами, це порушення РФ міжнародно-правових зобов'язань, а саме статті 2 Конвенції про захист прав людини. Про порушення цього положення конвенції скаржиться Україна в новій міждержавній справі проти РФ.

«Наявні випадки позасудового застосування летальної сили також є достатніми для встановлення судом факту систематичних однотипних порушень конвенції», - зазначив уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

Україна звернулася до ЄСПЛ з вимогою визнати наявність існування такої практики з проведення Росією цілеспрямованої політики фізичного знищення осіб, які, на думку РФ, «становлять загрозу її безпеці».

У ЄСПЛ заявили, що вказану міждержавну заяву зареєстрували та відкрили провадження.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін надасть позицію щодо порушень РФ прав людини у Криму. Крім того, Зеленський підписав указ про проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ.