Рейтинг схвалення Трампа у США стрімко падає - швидше, ніж у попередників

Трамп виконує багато обіцянок, які він дав як кандидат, але навіть деякі прихильники висловили стурбованість деякими його діями

Рейтинг Трампа
У США меньше людей схвалюють Трампа. Фото: Getty Images

Рейтинг схвалення президента США Дональда Трампа падає з того часу, як почалася його друга каденція. Нині зафіксовне зниження з 52% до 45%. Такі зміни зумовлені зменшенням підтримки серед незалежних виборців та стурбованістю митами, які він запровадив.

Про це пише The New York Times. Там зазначають, що рейтинг Трампа впав приблизно до 45 відсотків з 52 відсотків через тиждень після його вступу на посаду.

Так, американські лідери зазвичай втрачають рівень підтримки на певний відсоток після того, як вступають на посаду. Втім, пишуть журналісти, схвалення Трампа падає трохи швидше, ніж у його попередників.

Трамп розпочав каденцію із другим найнижчим рейтингом схвалення для президента США у сучасній історії. Єдиним недавнім президентом США, який почав з найгіршого становища, був Трамп, коли він уперше очолив Білий дім.

Середній показник не включає безпосередньо причини зниження схвалення або те, чи було це спричинене конкретними діями. Зокрема, йдеться про запровадження мит, погрози союзникам чи коливання на ринках.

У середньому, усі рейтинги Трампа почали стрімко падати саме після запровадження мит. Хоча до та після цього було проведено мало високоякісних опитувань, більшість із них не показали суттєвого зниження після того, що Трамп назвав "Днем визволення" США, пише NYT. Нині важко оцінити, як це вплинути на думку американців.

Президент США у другий термін планує змінити світову економіку, посилити боротьбу з імміграцією, скоротити федеральний уряд та перебудувати американські юридичні фірми та університети. Бліц є частиною стратегії "затоплення зони", розробленої помічниками та союзниками Трампа, щоб придушити будь-яку опозицію.

Наразі Трамп виконує багато своїх обіцянок, але навіть деякі прихильники стурбовані деякими його діями. Зокрема, масштабні мита хвилюють союзників та противників. Торгова війна кинула світові економічні ринки в сум'яття, перш ніж Трамп призупинив мита на 90 днів, зіславшись на переговори з іншими країнами про нові торговельні угоди.

Водночас рівень його підтримки серед виборців-республіканців зменшився не суттєво. Падіння відбулося через виборців, які вважають себе незалежними, згідно з опитуванням Університету Квінніпіак (Quinnipiac University). Його позиція у цьому вирішальному виборчому блоці у січні становила 41% схвалення та 46% несхвалення. У цьому опитуванні, яке провели у середині квітня, 58% незалежних опитаних заявили, що не схвалюють роботу Трампа, тоді як схвалюють її лише 36%.

Наразі соціологи не можуть оцінити повністю силу підтримки президента Америки. У 2024 році передвиборчі опитування недооцінили Трампа у середньому приблизно на 3 відсоткові пункти. Втім, опитування, які найточніше оцінили його підтримку, такі як AtlasIntel, тепер показують чистий негативний рейтинг схвалення.

Трамп оцінює свій другий термін як гучний успіх. Зокрема, хвалився значним скороченням нелегальних перетинів кордону, мільярдами доларів нових інвестицій у США, звільненням американців, ув'язнених за кордоном, та викоріненням ініціатив щодо різноманітності у державному та приватному секторах. Віе також пообіцяв, що нові торговельні угоди, зокрема з Китаєм, будуть незабаром укладені.

Рейтинг Трампа

Нещодавно результати опитування Reuters/Ipsos показали, що рейтинг схвалення роботи президента США Дональда Трампа опустився до найнижчого рівня з моменту його повернення до Білого дому. Зараз рівень його підтримки складає 42%. Американці незадоволені політикою Трампа з низки питань - від інфляції та імміграції до оподаткування та верховенства права.

Близько 83% респондентів заявили, що президент США повинен підкорятися рішенням федерального суду, навіть якщо він цього не хоче. 57% не погодилися з твердженням, що "це нормально для президента США припиняти фінансування університетів, якщо президент не згоден з тим, як ними керують". 66% не вважають, що президент повинен контролювати провідні культурні установи, такі як національні музеї та театри.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube