Reuters: союзники США по коаліції проти хуситів зайняли пасивну позицію

З 20 країн, які погодилися на участь в оперативній групі в Червоному морі, Вашингтон згадує лише про 12

Морська коаліція
Ситуація в Газі підриває єдність Заходу

Після проголошення операції проти хуситів, яка мала створити безпечні умови для логістики в Червоному морі, президент США Джо Байден сподівався на широку підтримку міжнародної коаліції. Але через тиждень після їх запуску майже половина країн, які спершу, нібито, виявили бажання співпрацювати, намагаються уникати асоціацій із цією операцією, принаймні публічно.

Як повідомляє Reuters, союзників Америки по операції Prosperity Guardian — Італія, Іспанія та Франція — оприлюднили заяви, у яких намагаються уникнути асоціацій із Вашингтоном. Рим заявив, що відправляє кораблі через прохання вітчизняних судновласників, а не Білого дому. Париж запевнив, що його флот діятиме під власним командуванням. Іспанія розглядає інший формат міжнародної коаліції. Саудівська Аравія та ОАЕ заявили про відсутність інтересу до цієї акції. Великобританія, Греція та деякі інші країни публічно підтримали операцію США, але наголошують, що вони не беруть у ній безпосередньої участі.

Видання вважає, що такі кроки продиктовані ситуацією щодо війни в Газі, адже дії Ізраїлю викликали потужну міжнародну критику, а США беззастережно підтримують Тель-Авів. Європейські уряди не хочуть ризикувати активізацією терористів та втрачати частину електорату, який симпатизує палестинцям. Переважна більшість західноєвропейців, зокрема в Іспанії та Італії вважають, що Ізраїль повинен припинити військові дії в Газі.

Небажання асоціюватися з операцією США не означає, що країни не зацікавлені в рішучих діях проти хуситів. На Близькому Сході існує кілька морських безпекових ініціатив, що дає змогу взаємодіяти з Вашингтоном, не афішуючи цього. Водночас будь-який формат Prosperity Guardian перетворює атаку хуситів на удар по міжнародній спільноті й виводить його за дужки ситуації в Газі.

Операція в Червоному морі

Проксі Ірану, єменські хусити, атакували ракетами чи безпілотниками, або захопили більш як десять цивільних суден, мотивуючи це діями проти єврейського капіталу. На практиці об’єктом нападу може стати будь-яке судно Нестабільність загрожує світовій торгівлі, адже на логістику через Червоне море та Суецький канал припадає близько 12 % світової торгівлі.18 грудня міністр оборони США Ллойд Остін оголосив про створення нової морської оперативної групи — Operation Prosperity Guardian — метою якої є захист комерційних суден.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube