Єменські хусити захопили нібито "ізраїльське" судно в Червоному морі: на борту можуть бути українці

Читать на русском

Насправді корабель Galaxy Leader не має жодного прямого відношення до Ізраїлю

Читать на русском
Єменські бойовики захопили "ізраїльске" судно
Терористи поки що не висунули жодних умов для переговорів

Насправді корабель Galaxy Leader не має жодного прямого відношення до Ізраїлю

Бойовики-хусити з Ємену (країна на Аравійському півострові) захопили нібито ізраїльське судно Galaxy Leader. Тепер вони утримують заручників на його борту. Поки що терористи не висунули жодних вимог.

Проблема в тому, що дане судно взагалі не має жодного прямого відношення до Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше єменські хусити вже попередили світ, що вони будуть атакувати цивільні ізраїльські суда

На цей час відоме наступне: єменські хусити з повстанської організації "Ансар Аллах" захопили судно Galaxy Leader у Червоному морі. Раніше вони заявляли, що будуть "атакувати всі типи кораблів, які несуть прапор сіоністського утворення або управляються чи належать ізраїльським компаніям".

Слід зазначити при цьому, що захоплене терористами судно ходило під прапором Багамських островів. До цього воно було здано в оренду, власником була британська компанія, а арендатором - компанія з Японії. Частка в британській компанії належить ізраїльському бізнесменові Рамі Унгеру. Власне, це і є весь зв'язок судна з Єрусалимом. 

"Зв'язок Ізраїлю з судном Galaxy Leader дуже непрямий - воно було здано британцями в оренду японської компанії, яка частково належала ізраїльському бізнесмену Рамі Унгеру. Тобто, іранські проксі - хусити, намагаючись насолити Ізраїлю, викрали судно, що належало британській компанії, здане в оренду японській компанії, з міжнародним екіпажем (за заявою міністерства прем'єр-міністра Ізраїлю, серед викрадених - українці, болгари, філіппінці), яке йшло з Туреччини до Індії. Браво, тут нічого додати!", - написав військовий експерт, ексофіцер ЦАХАЛу Ігаль Левін. 

Відомо, що судно вийшло з порту Туреччини і прямувало до Індії. Воно перевозить комерційні грузи. На борту перебували 22 члени екіпажу, жоден з яких не є ізраїльтянином. За іншими даними, на борту було 25 членів екіпажу. Та все одно жодного представника Ізраїлю серед них не було.

Однак були українці. Втім, наразі їхня кількість невідома. МЗС України поки лише перевіряє інформацію щодо наших громадян на борту.

Канцелярія прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу засудила захоплення, наголосивши, що судно не було ізраїльським і не належало ізраїльтянам. Єрусалим закликає світ відреагувати на подію.

"Це ще один акт іранського тероризму, який виражає крок уперед в агресії Ірану проти громадян вільного світу і створює міжнародні наслідки щодо безпеки глобальних морських шляхів", - зазначили у Нетаньягу.

Нагадаємо, що за думкою багатьох експертів, єменські хусити є проксі-силою режиму аятолл в Ірані. Саме тому канцелярія голови ізраїльської держави в цитаті згадує Іран.

Хто такі єменські хусити та чому вони захопили іноземне судно? 

За історичними даними, Ємен довгий час був фактичною колонією Туреччини - тоді ще Османської імперії. В 1918 році Ємен отримав незалежність, адже Османщина розпалася за результатами Першої світової. З тих пір ведеться відлік незалежності держави. 

Зазначимо, що сьогодні Ємен de jure є президентською республікою. De facto ж це дуже релігійна держава, в якій з 2014 року триває чергова громадянська війна. Варто також нагадати, що частина Ємену була до 1967 колонією Британії, яка зрештою отримала незалежність. Протиріччя між двома Єменами даються взнаки досі. 

Так, з 2014-15 років в Ємені триває важка та кривава громадянська війна. З одного боку - урядові війська, з іншого - повстанці-хусити, названі так за прізвищем свого вже покійного командира: Абдула-Маліка аль-Хусі. Хусити є шиїтами за своєю релігією, вони сповідують радикальний іслам. Через це їх підтримує режим аятолл в Ірані, який також є шиїтським. Згодом же у війну втрутилася Саудівська Аравія, здійснивши інтервенцію в країну, що ускладнило й так надскладне становище в державі, яка сьогодні фактично не існує та розколота навпіл між повстанцями та урядовими військами.

Коли почалася велика війна між Ізраїлем та ХАМАС - єменські хусити підтримали палестинців, а точніше - терористів-"хамасівців". І тепер вони обіцяють атакувати цивільні ізраїльські кораблі. Скоріше за все, варто очікувати відповіді ЦАХАЛу або ж МОССАДу на ці події. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.