Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Учасники саміту G7 у японській Хіросімі збираються багато уваги приділили російсько-українській війні
Лідери країн "Групи семи" (G7) будуть обговорювати ідею проведення міжнародного мирного саміту щодо російсько-української війни на зустрічі цього тижня у Японії. Найпотужніші демократії світу мають намір рішучіше протистояти автократіям. На зустріч вже почали прибувати учасники та запрошені.
Офіційний представник ЄС, ознайомлений з обговореннями, повідомив про це агенцію Reuters. Крім того, на саміті країн G7 будуть розглядатися питання використання заморожених російських активів.
«Лідери країн G7 обговорять ідею проведення міжнародного мирного саміту з питань України під час зустрічі в Японії цього тижня», — йдеться в повідомленні.
Зустріч лідерів G7 відбудеться 19-21 травня у місті Хіросіма. Туди вже почали з'їжджатися лідери країн G7, зокрема, президент Сполучених Штатів Джо Байден. Від ЄС прибудуть президент Європейської ради Шарль Мішель і Єврокомісар Урсула фон дер Ляєн. Ще до саміту сторони мають узгодити свої позиції щодо росії та Китаю. Reuters пише, що найважче буде досягти спільної згоди з Францією щодо КНР.
Для Японії G7, де вона єдиний азійський член, є найважливішим міжнародним майданчиком, оскільки країна не отримала місця в Раді Безпеки ООН. Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда заявив, що на саміті в Хіросімі закликатиме демократії рішуче протистояти загрозі авторитарних країн, як то росія, Китай та Північна Корея. Однією з головних тем буде усунення лазівок, які допомагають рф обходити санкції.
У січні прем’єр Кісіда відвідав країни-члени організації та Україну і запросив взяти участь українського президента. Володимир Зеленський попередньо заявляв, що візьме участь у саміті по відеозв’язку, але пізніше з’явилася інформація, що можливо, він буде присутнім особисто. На зустріч у статусі спостерігачів, запросили також прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді та президента Південної Кореї Юн Сук Йоля.
Раніше ми писали, чи має намір президент України Володимир Зеленський відвідати саміт. А також розповідали, що лідери G7 мають намір посилити санкції проти рф.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.