Рекордна втрата на 20 мільярдів: Гетманцев провалив збір податків на тютюновому ринку

Читать на русском

Данило Гетманцев відмовився назвати прізвища посадових осіб, відповідальних за зростання тіньового ринку тютюну і сигаретної продукції

Читать на русском
Данило Гетманцев
Данило Гетманцев покриває тютюнових баронів?

Данило Гетманцев відмовився назвати прізвища посадових осіб, відповідальних за зростання тіньового ринку тютюну і сигаретної продукції

Минулого року Україна недоотримала 20 мільярдів гривень до державного бюджету від податків на тютюнового ринку. Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики назвав це число рекордним за весь час Незалежності. Водночас він відмовився назвати прізвища тих, хто провалив збір податків

Про це Гетманцев повідомив під час пресконференції щодо детінізації тютюнового ринку у середу 21 лютого. Він переклав відповідальність за зростання тіньового ринку тютюну з податківців на правоохоронців. 

"Розв’язати проблему із нелегальним ринком тютюну в Україні можна лише притягаючи до персональної відповідальності правоохоронців, які не вживають необхідних заходів для подолання цього питання. Я, як особа відповідальна, не можу називати прізвищ. Бо, якби я називав ті чи інші прізвища, мав би беззаперечні докази участі та причетності людини до того чи іншого злочину", - заявив Гетманцев. 

Водночас голова податкового комітету визнав, що покриття нелегального ринку тютюну є злочином. І запропонував присутнім на пресконференції журналістам самим встановити винних. 

"Людина, яка має логіку та має розум, може встановити причетних через функціонал правоохоронних органів, який не виконується, на жаль, сьогодні", - сказав Гетманцев.

За його словами, 21,8% тютюну в Україні перебуває в тіні. Це рекордний показник за всю історію нашої Незалежності, а в числах -  понад 20 млрд грн недонадходжень до держбюджету.

Ініціативи Гетманцева

Раніше Данило Гетманцев заявляв, що не уявляє собі, де взяти гроші на додаткову мобілізацію 400-500 тисяч осіб. Орієнтовна сума, яку вже підрахували колеги Гетманцева - 720 мільярдів гривень. Де їх знайти - велике питання. 

Водночас він різко висловився про ринок криптовалюти в Україні, назвавши його спекулятивним. Гетманцев заявив, що виступає за оподаткування віртуальних активів на кшталт того механізму, що існує для цінних паперів. Оподаткування крипти за зниженою ставкою його комітет навіть не збирається брати до уваги.   Загалом Гетманцев не хоче стимулювати криптодіяльність в Україні, вважаючи її шкідливою для економіки. Але податки з неї брати збирається.  

За ініціативою Гетманцева, в Україні очікується різке посилення податкової політики після затвердження Кабміном Національної стратегії доходів на 2024-2030 роки. Однією з ідей реформи є оподаткування будь-яких надходжень на картку фізособи, у розмірі 18%. На думку експертів, це призведе до того, що українська економіка перейде в тінь що власне ми побачили зараз після підвищення акцизу на тютюнові вироби.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У нашому відео інфраструктурний оглядач, Павло Авдокушин, поділиться враженнями від свого другого візиту до тунелю між станціями метро «Либідська» та «Деміївська». Він розгляне, чи стало більше води порівняно із першим візитом, оцінить зміни, які відбулися протягом 3 тижнів, і висловить свою думку щодо актуальних проблем.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.