Реконструкція по-російськи: в Маріуполі окупанти знесли історичний "Будинок з годинником"

Читать на русском

Будинок пережив німецьку окупацію

Читать на русском
Реконструкція по-російськи: в Маріуполі окупанти знесли історичний "Будинок з годинником"
"Будинок з годинником" до та після окупації

Будинок пережив німецьку окупацію

В окупованому Маріуполі продовжується знесення будинків. Росіяни під виглядом "реставрації" руйнують навіть історичні будівлі. Так, в місті демонтували історичний "Будинок з годинником".

Про це повідомив заступник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Він зазначив, що будівля була історичною пам’яткою, де знаходилась майстерня світового генія монументального мистецтва українського художника Віктора Арнаутова.

"З початку демонтажу окупанти волали, що це не знесення, а реконструкція. Ось вона - реконструкція від окупантів. В нуль. Так екскаваторами після бомб нищать всю справжню історію Маріуполя", - написав Андрющенко.

Такий вигляд мав будинок до вторгнення рф
Такий вигляд мав будинок до вторгнення рф
Такий вигляд історична пам'ятка мала до знесення
Такий вигляд історична пам'ятка мала до знесення
"Будинок з годинником" зараз
"Будинок з годинником" зараз

ЩО ВІДОМО ПРО ІСТОРИЧНУ ПАМ'ЯТКУ

Історична будівля в Маріуполі знаходиться по проспекту Миру 75. Її називають будинок з годинником. Наприкінці серпня 2021 року, після пів року робіт у Маріуполі відкрили відреставрований дім з годинником. Його відремонтували за програмою відновлення фасадів історичних будівель навколо Грецької площі.

Будинок був зведений о 1902 році за замовленням великого маріупольського магната у сфері нерухомості Гавриїла Гофа. Після його смерті за спадщиною будинок перейшов племінниці Гофа Анні.

Перший поверх маєтку передбачався для торгівлі, інші – житлові. У 1917-му, після захоплення влади більшовиками, всю приватну власність в людей вони відібрали. На першому поверсі розташували книжковий магазин, а на другому посадили пропагандистів – редакцію газети Приазовський робочий. Вони врешті й захопили контроль над будівлею повністю.

Близько 1960-х рр. у будинку обідрали внутрішню ліпнину та майолікову плитку у каміні на другому поверсі. Будинок пережив німецьку окупацію і вистояв, коли німецькі солдати спалили центр Маріуполя. Тут знаходилась майстерня відомого українського художника Віктора Арнаутова. Після здобуття незалежності історична будівля перейшла у власність України.

Нагадаємо, в Маріуполі зафіксовано вже понад 10 тисяч могил, 1500 з них — свіжі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.