“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Експерти порівняли Маріуполь із Грозним у Чечні й Алеппо в Сирії
82 медзаклади Маріуполя пошкоджені або повністю зруйновані. Росіяни залишили містян без амбулаторій первинної допомоги, багатопрофільних лікарень, дитячих закладів й пологових будинків.
Про це йдеться у звіті від Українського центру здоров’я.
Більшість руйнувань медичної інфраструктури Маріуполя відбулося в перші кілька місяців повномасштабної війни. Унаслідок російських бомбардувань, непридатними для життя стали цілі райони. Найбільше дісталося Лівобережному та Центральному. Зокрема, в Центральному районі пошкоджень дістали 84% місць надання послуг, у Лівобережному - 93%. У цьому напрямку війська рф вели активні наступальні дії, що пояснюють масштаб руйнувань.
"Ці втрати не піддаються швидкому відновленню. А в умовах окупації та постійних бойових дій вони говорять про провокацію гуманітарної катастрофи в місті", - ідеться у звіті.
У місті зафіксовано нестачу ліків, є загроза епідемій, громадяни не мають доступу до гуманітарних організацій. Знищення Маріуполя російськими військами аналітики порівнюють хіба що з руйнуванням Грозного в Чечні або Алеппо в Сирії. Які, між іншим, також знищували російські війська.
"Масовість, систематичність, умисність і жорстокість атак на медичну інфраструктуру Маріуполя свідчить про те, що рф у Маріуполі свідомо вела війну не лише проти військових, а і проти цивільного населення", — заявляють в УЦОЗ.
Такі дії, в Українському центрі охорони здоров‘я, назвали порушенням фундаментальних засад міжнародного гуманітарного права. Там нагадали, що Женевські конвенції забороняють заподіювати шкоду медичним закладам, через їх особливий статус. Тож у випадку Маріуполя, як і інших міст, на думку аналітиків, мають бути розглянуті не лише одиничні епізоди воєнних злочинів, а й масовий і систематичний терор проти громадян України.
Нагадаємо, у квітні мер Маріуполя Вадим Бойченко, розповів, що в місті живцем згоріли майже півсотні людей. На момент російських обстрілів вони перебували в лікарні.
Місто залишилося без опалення. Лише за тиждень, за даними радника мера Маріуполя Петра Андрющенка, в Маріуполі померло 250 мирних жителів. Нормальних умов для життя там немає. Загарбники зруйнували половину житлового фонду, а 40% містян залишилися без житла. Однак, Україна має всі шанси деокупувати місто. Й на думку колишнього командувача Сухопутних сил США генерал-лейтенанта Бена Годжеса, українські військові зможуть це зробити швидше, ніж росіяни витратили на окупацію. Проте, нині росіяни не випускають чоловіків з Маріуполя. А все через нову хвилю мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.