Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
У складі ліцеїв будуть не тільки старші, але і молодші класи
15 липня Верховна Рада підтримала законопроект про формування ліцеїв в Україні. За нього проголосували в другому читанні і в цілому 334 депутати. Голосів проти не було.
Відповідно до закону №4629-1, засновником ліцею до 1 вересня 2027 року може бути будь-яка громада, яка здатна побудувати ліцей або розділити навчальний процес. Наразі відкрити ліцей може обласна рада або міська рада в містах, де проживає понад 50 тисяч осіб, передає Інформатор.
За словами автор законопроекту, нардепа Сергія Колебошина,в складі ліцеїв будуть не тільки старші, але і молодші класи.
«На законодавчому рівні закріплюється термін «безпечне освітнє середовище». Воно охоплює різні сфери: від санітарії та якості харчування до антибулінгу і заборони вживання алкоголю і куріння на території закладу, - написав нардеп. - Крім того, тепер у складі ліцею буде можливість існування не тільки 5-12 класів, а й початкової ланки - 1-4 класів. Без цієї норми багато громад мали б проблеми з поділом ланок.
Також в законопроекті враховані особливості розселення і демографії. Саме тому скоротили мінімальну кількість паралельних класів до 2 і 3 профілів (раніше - мінімум 4)».
Законопроект передбачає, що всі діти на стаціонарному лікуванні зможуть вчитися. «Зараз освіту охоплює тільки 4% тяжкохворих школярів. Документ створює правові підстави для роботи установ, які навчатимуть дітей на стаціонарному лікуванні». - написав нардеп в соцмережі.
Верховна Рада доручила Кабміну виділити фінансування на найближчі роки на створення мережі ліцеїв. Та громада, яка здатна побудувати ліцей або розділити навчальні процеси, може претендувати на фінансування від держави.
Раніше ми розбирали топ міфів про шкільну реформу в Україні. Як це буде працювати - читайте тут .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .
Ірина Логуш