"Разом з Малюком вбивав чеченців у Києві. Замало?", - Зеленський роздратувався через запитання журналіста про ефективність Татарова

Таким чином президент пояснив цінність заступника голови ОП

Володимир Зеленський, Олег Татаров
Зеленський заявив, що Татаров разом з Малюком вбивали чеченців у Києві

Український президент Володимир Зеленський вступився за радника Офісу Президента Олега Татарова, заявивши, що він разом із чинним главою Служби безпеки України Василем Малюком знищували чеченських бойовиків у Києві. Зеленський пояснив, що інформація щодо Татарова належить до секретної, але сьогодні він вирішив прочинити завісу таємниці, щоб розставити крапки над "і".

Про те, що Татаров з Малюком вбивали чеченців, Володимир Зеленський повідомив під час форуму "Україна 2024. Незалежність". Глава держави нервово відповів на запитання журналіста "Української правди" Романа Кравця про те, як президент оцінює ефективність роботи Офісу Президента, власне йшлося про заступників Андрія Єрмака - Олега Татарова та Ростислава Шурму. Зеленський роздратовано відповів, що вже обговорював це питання з журналістами під час однієї із зустрічей з представниками медіа, але сьогодні повторив знову, що такі дані є непублічними. 

Зеленський заявив, що Татаров разом з Малюком розправлялись з чеченськими бойовиками у Києві в той час, як журналіста там не було. Президент підкреслив, що цю інформацію знають союзники України, зокрема США, хоч вона і секретна. 

"Це знають і Сполучені Штати, і всі. Олег Татаров разом з Василем Малюком вбивали чеченців в Україні в Києві, поки ви тут не були. Замало? Вигнати його, щоб його вбили руські?" – повідомив Зеленський.

 Хто такий Олег Татаров й у чому його звинувачують?

Олег Татаров працював у Міністерстві внутрішніх справ в часи експрезидента-втікача Віктора Януковича. У 2021 році він фігурував у справі з розкраданням коштів Національної гвардії. Йшлося про угоду з будівельною корпорацією, яка замість якісного житла для бійців ЗСУ збудувала значно дешевше та неякісне. 

Олег Татаров
Олег Татаров

Ключовим підозрюваним у цій справі є ексглава корпорації "Укрбуд" Максим Микитась. Заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову інкримінували хабар у 2017 році, коли він працював в "Укрбуді". Татаров почав фігурувати у справі після того, як Микитась погодився на співпрацю зі слідством і звинуватив його у злочині.

Татарову намагалися декілька разів обрати запобіжний захід, а 30 грудня 2020 року прокурор Офісу Генпрокурора відкликав клопотання про застосування запобіжного заходу з Вищого антикорупційного суду. 

В ОП повідомляли, що Татаров відсторонений від виконання обов'язків на час слідства. Утім, його не звільнили.

Згодом СБУ двічі зверталися до суду з проханням продовжити строки досудового розслідування, але обидва звернення були відхилені. У листопаді 2021 Татаров повернувся до взаємодії з правоохоронними органами.

Татаров може використовувати свій вплив на антикорупціонерів

Завдяки впливу Олега Татарова низці журналістів та антикорупційних діячів вдалося уникнули мобілізації до лав ЗСУ. Типовим прикладом став очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін, щодо якого ДБР розслідує низку кримінальних справ. Зокрема, про ухилення від мобілізації, підробку документів НАЗК, незаконне використання гуманітарки та привласнення джипа Nissan Pathfinder, який волонтери передали для ЗСУ. Також ухиляються від служби й інші антикорупціонери.

Водночас раніше видання Politico опублікувало статтю, в якій стверджується, що українська влада нібито використовує мобілізацію до війська як політичну боротьбу. Зокрема, для тиску на журналістів, які займаються антикорупційною тематикою. Натомість в Офісі Президента наполягають на непричетності та обіцяють реагувати на подібні випадки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube