На Заході написали про безжальні методи Єрмака: союзники України стурбовані

Мова йде про діяльність Єрмака на посаді глави Офісу Президента та про кадрові рішення, до яких міг бути причетний очільник ОП

Єрмак, Зеленський
Союзники України стурбовані зростаючим впливом Єрмака

Союзники України стурбовані зростаючим впливом Андрія Єрмака на Офіс президента, а кадрові перестановки в уряді викликають тривогу. Західні партнери занепокоєні тим, наскільки сильно ухвалення рішень зосереджено в його руках. Сам Єрмак заперечує свій зростаючий вплив.

Про це йдеться в новій статті Bloomberg. Видання відзначає зростаючий вплив найближчого радника Зеленського у військовій ієрархії України.

"Оскільки російський наступ триває вже третій рік, деякі міжнародні прихильники України дедалі більше занепокоєні тим, наскільки сильно ухвалення рішень зосереджене в руках 52-річного Єрмака, колишнього кінопродюсера, який став єдиним посередником між президентом і країною, який має право голосу в усіх питаннях - від зовнішньої політики до військового планування", - пише Bloomberg.

Проте керівник Офісу президента Володимира Зеленського в інтерв'ю агентству заперечує свій зростаючий вплив.

"Я не беру участі в кожній роботі, я тільки координую. Так, я дуже пишаюся тим, що президент запитує мою думку, але він запитує мою думку, тому що я отримую результати. Звичайно, я читаю і чую про те, що люди говорять про мою владу, але скажіть мені, будь ласка, як я використовую цю владу? Працювати 24 години на добу, сім днів на тиждень, брати на себе більше зобов'язань і більше ризиків", - сказав Єрмак.

Він додав, що Зеленський - "це людина, яка вважає, що важливо слухати і знати різні думки. Він завжди приймає рішення самостійно".

Bloomberg зазначає, що занепокоєння щодо Єрмака з’являється у небезпечний для Зеленського момент. По-перше, на думку агентства, мова йде про подальшу підтримку союзників у зв’язку з президентськими виборами в США. По-друге, український президент сам вразливий щодо своїх президентських повноважень, які б вже закінчились, якби не воєнний стан. Як пише агентство, ідея про те, що Зеленський не має належного мандата на керівництво військовими діями в Україні, є тезою, яку проштовхують у Кремлі. 

У статті також говориться про те, що “піднесення Єрмака” супроводжувалося падінням багатьох інших високопосадовців, часто від рук самого очільника ОП, як стверджують люди, знайомі з цим питанням, які говорили на умовах анонімності.

"Не за горами ще одна перестановка. Український лідер підтвердив минулого місяця, що він розглядає можливість перебудови Кабінету міністрів, хоча й відмовився коментувати широко поширені припущення про те, що він може змінити прем'єр-міністра Дениса Шмигаля", - йдеться в матеріалі.

При цьому, як пише Bloomberg, кадрові перестановки, які приписують Єрмаку, викликали занепокоєння, що будь-яке подальше посилення жорсткості серед Зеленського та його найближчого оточення може “виснажити енергію для вкрай необхідних реформ – навіть для боротьби з корупцією та зміцнення верховенства права”, як стверджують люди, знайомі з оцінками в західних столицях.

Агенція з посиланням на джерела, твердить, що у травні Єрмак зіграв важливу роль у відставці міністра інфраструктури Олександра Кубракова, чиновника, який колись мав прямий зв’язок із Зеленським і був близький до адміністрації Байдена. Зеленський, говориться у статті з посиланням на джерела, іноді терпить “безжальні методи” Єрмака, оскільки вважає його фахівцем з розв’язання проблем, який пропонує швидкі та прості рішення, не обтяжуючи самого президента.

Зеленський анонсував нові кадрові зміни

Тим часом президент Володимир Зеленський анонсував нові кадрові зміни на урядовому рівні. Він заявив, що на урядовому рівні готуються кадрові рішення, а також додаткові рішення, щоб уже цієї осені більше українських дітей змогли навчатись у школах не онлайн, а нормально – щоб було нормальне шкільне життя настільки, наскільки це зараз, в час війни, можливо.

Про кадрові питання в уряді говорять вже давно. Зокрема, були чутки й про зміну деяких міністрів. Але наразі також вакантними залишаються посади голів Мінагрополітики та Мінінфраструктури. Тимчасовим керівником Мінагрополітики став Тарас Висоцький, а Мінінфраструктури - Василь Шкураков.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вважає, що парламент має розв'язати проблему тимчасових керівників та проголосувати за повноцінних міністрів. Наразі в уряді п'ять міністерств очолюють тимчасові кадри. За його словами, на одному з найближчих пленарних засідань парламент може призначити нових посадовців. Але коли це станеться – невідомо, Рада на канікулах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube