Politico написало, що влада України використовує призов як політичну зброю: що відповів заступник глави ОП Татаров

Читать на русском

Українські журналісти скаржаться, що на них тиснуть мобілізацією до війська

Читать на русском
Олег Татаров
Татаров заперечив причетність влади до тиску на журналістів. Колаж: Інформатор

Українські журналісти скаржаться, що на них тиснуть мобілізацією до війська

Західне видання Politico опублікувало статтю, в якій стверджується, що українська влада нібито використовує мобілізацію до війська як політичну боротьбу. Зокрема, для тиску на журналістів, які займаються антикорупційною тематикою. Натомість в Офісі президента наполягають на непричетності та обіцяють реагувати на подібні випадки.

Відповідний матеріал з’явився на сайті Politico. Журналісти, які працюють в неурядових український організаціях, які займаються антикорупційною тематикою, у коментарі виданню заявили, що Банкова або високопоставлені посадовці використовують владу для того, щоб змусити людей замовкнути.

У статті йдеться про те, що голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін звинувачує заступника керівника ОП Олега Татарова у переслідуванні через переведення у військову частину в Києві. Водночас ДБР розслідує нині справу Шабуніна щодо ухилення від служби, але й за фактом не здійснення передачі автомобіля, який придбали волонтери для його військової частини.

“Чому мене переслідує Офіс президента? Може, тому, що я розповідаю про те, як Татаров керує правоохоронною системою України? Чи за те, що Центр протидії корупції систематично знищує антидемократичні ініціативи влади?”, – сказав Шабунін.

Також пишуть, що головний редактор руху “Чесно” Олександр Саліженко їздив до військкомату, щоб пояснити, чому він не служить, хоча у нього рак четвертої стадії. Водночас йдеться, що про тиск заявляли Євген Шульгат (“Слідство.Інфо”) та Юрій Ніколов (“Наші гроші”).

Крім того, в матеріалі наголошують, що журналісти, які розслідують корупційні злочини, піддаються цькуванням в інтернеті. Зокрема, що до цього начебто причетні Telegram-канали, що вважаються наближеними до ОП.

У свою чергу, на Банковій спростовують такі заяви та наголошують на своїй непричетності. Крім того, обіцяють реагувати на подібні випадки.

“Я вважаю, що використання інструментів кримінальної юстиції для тиску на будь-яку людину, в тому числі громадських активістів, є неприпустимим. І про такі факти необхідно негайно повідомляти компетентні органи", – заявив у коментарі виданню заступник голови Офісу президента Олег Татаров.

Єрмак каже, що корупцію в Україні масштабують

Глава Офісу президента Андрій Єрмак напередодні у Telegram опублікував допис, в якому заявив, що Україна не є найкорумпованішою країною світу. Він наголосив, що партнери хвалять країну за успіхи у боротьбі з корупцією, проте "деякі люди навмисно масштабують проблему", чим допомагають росіянам. За його словами, боротьба з корупцією в Україні часто підміняється маніпуляціями і роботою "виключно у власних інтересах".

У відповідь глава ЦПД Шабунін, незважаючи на те, що пост був присвячений "таємничому комусь, хто масштабує корупцію", а не йому особисто, вирішив відповісти голові ОП. На думку антикорупціонера, "зважаючи на усю владу Єрмака", сьогодні голова ОП впродовж години може вирішити "усі ці (та купу інших) проблем", якими ворожа пропаганда точно користується проти України.

Нагадаємо, командування Сил тероборони зверталося до ДБР з проханням притягнути до кримінальної відповідальності командира військової частини, де "служив" антикорупціонер Віталій Шабунін, за надання тому незаконних відряджень і виплат у розмірі 30 тис. грн. Ці порушення підпадають одразу під дві статті Кримінального кодексу – розтрата майна та перевищення службових повноважень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.