Радбез ООН підтримав план Байдена по припиненню вогню у Газі: на що це вплине

Читать на русском

Водночас резолюція Сполучених Штатів не має обов’язкової сили

Читать на русском
Припинення вогню у секторі Гази
Радбез ООН підтримав план Байдена щодо сектора Гази. Колаж: Інформатор

Водночас резолюція Сполучених Штатів не має обов’язкової сили

Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, яку розробили Сполучені Штати Америки щодо ситуації у секторі Гази. Вона підтримує план Джо Байдена по припиненню вогню у регіоні. Втім, документ не має обов’язкової сили.

Про це повідомляє видання Financial Times. Резолюція США має посилити тиск на обидві сторони конфлікту.

Зазначається, що в ООН схвалили пропозицію про трифазне припинення вогню. Так, мають сторони мають припинити бойові дії, а деякі ізраїльські заручники мають бути звільнені. 

Вже після цього мають розпочатися переговори про звільнення решти заручників з обоз сторін.Далі ізраїльські військові мають вийти з Гази, після чого розпочнеться відновлення регіону. 

За резолюцію проголосували 14 з 15 членів Ради Безпеки, зокрема, США. Водночас Росія від свого рішення утрималася.

Ізраїль проти ХАМАС: останні новини

У п’ятницю, 24 травня, Міжнародний суд ООН виніс постанову, якою зобов’язав Ізраїль припинити бойові дії в Рафаху відповідно до своїх зобов’язань у рамках Конвенції щодо запобігання геноциду. Але прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що цілей операції в Газі — винищення керівництва та інфраструктури терористичного руху ХАМАС — має бути досягнуто.

26 травня ЦАХАЛ завдав авіаційного удару по табору біженців у Рафаху. Загинуло щонайменше 45 людей, що викликало різке засудження на Заході. Нетаньяху заявив, що ціллю були ватажки ХАМАСу, а цивільні жертви назвав “трагічною помилкою”. На думку ізраїльських військових, причиною масштабної пожежі стала повторна детонація боєзапасів бойовиків.

Вже 31 травня американський лідер Джо Байден публічно презентував головні деталі свого мирного плану. Нетаньяху заявив, що Ізраїль готовий призупинити бойові дії на 42 дні, щоб повернути заручників, але не зупинити війну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.