Наразі зберігаються суттєві відмінності з обох сторін
Переговори про припинення вогню у Секторі Гази наразі зайшли у глухий кут. Це пов’язано з операцією Ізраїлю у місті Рафах, яка почалася цього місяця. Внаслідок неї закрили основний пункт перетину кордону з Єгиптом.
Про це заявив прем’єр-міністр Катару шейх Мухаммед бін Абдулрахман Аль Тані, передає агентство Reuters. На думку гуманітарних організацій, дії ЦАХАЛ погіршили ситуацію.
“Особливо в останні кілька тижнів ми спостерігали певне пожвавлення, але, на жаль, ситуація не рухалася в правильному напрямку, і зараз ми перебуваємо майже в глухому куті. Звичайно, те, що сталося з Рафахом, відкинуло нас назад”, – зазначив прем’єр Катару.
За його словами, Катар і надалі працюватиме над врегулюванням ситуації. Він наголосив, що наразі фундаментальні розбіжності між двома сторонами полягають у питаннях звільнення заручників та припинення війни.
Водночас шейх Мохаммед попередив, що навіть після припинення війни є ризик посилення радикалізації в середньостроковій перспективі. Це може статися без чіткого плану врегулювання для Сектору Гази.
У CNN повідомляли, що переговори щодо припинення бойових дій між Ізраїлем та ХАМАС вже відбулися в Каїрі за посередництва США, Катару та Єгипту, і очікується, що перемир'я може наступити уже через кілька днів. Під час зустрічі досягнуто прогресу в обговоренні технічних деталей угоди, але для остаточного укладення потрібно кілька днів.
Пізніше стало відомо, що Ізраїль готовий укласти тимчасове перемир'я з ХАМАС. Однак це станеться тільки для того, щоб звільнити полонених. Повне ж припинення війни в Газі утримає ХАМАС при владі, вважає прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху.
Водночас він додав, що ХАМАС утримує понад 130 полонених. За його словами, Ізраїль призупинить бойові дії в Газі тільки для того, щоб забезпечити їх звільнення. Від загальних цілей бойових дій країна відмовлятися не збирається.
Ще наприкінці квітня прем’єр-міністр Ізраїлю заявив, що не відмовиться від планів розпочати наземну операцію в палестинському місті Рафах, на півдні Сектора Гази. Він наголосив, що це відбудеться навіть у тому випадку, якщо ХАМАС погодиться звільнити всіх заручників. Від штурму Рафаха Ізраїль стримує позиція міжнародної спільноти та Сполучених Штатів, які остерігаються, що це спровокує гуманітарну катастрофу в перенаселеному місті.
Нагадаємо, що 7 травня армія оборони Ізраїлю встановила контроль за палестинською частиною КПП "Рафах". В ході нічного наступу ліквідовано близько 20 бойовиків і виявлено три важливі підземні тунелі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.