Рада запровадила іспит для здобуття українського громадянства

Читать на русском

Для отримання громадянства України необхідно скласти три іспити

Читать на русском
Іспит
Рада ухвалила закон про іспити з основ Конституції, історії та мови для отримання громадянства України

Для отримання громадянства України необхідно скласти три іспити

Верховна рада ухвалила закон щодо умов прийняття до громадянства України. Документ підтримав 281 народний депутат. Для його отримання необхідно скласти іспити з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк. Законопроєкт зареєстрували у Раді 28 липня 2022 року.

"Повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року рф на територію України внесло корективи ставлення держави до інституту громадянства України, зокрема щодо встановлення додаткових умов для прийняття до громадянства України", — йдеться у пояснювальній записці.

Тому законом запроваджується комплексний іспит з основ Конституції України, історії України як умови для прийняття до громадянства України, а також приводиться у відповідність до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" виконання умови щодо володіння державною мовою деякими категоріями осіб. Таким чином громадянство можуть отримати особи:

  • які мають визначні заслуги перед Україною;
  • прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес;
  • які в установленому законодавством України порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України.

Невиконання зобов’язання про складання іспитів вказаними категоріями осіб є підставою для втрати громадянства України. Осіб, які отримали посвідку на тимчасове проживання також мають пройти іспити протягом двох років.  

Для кого створено іспит на рівень володіння державною мовою

28 липня Кабмін зареєстрував на сайті Верховної ради законопроєкт №7606 про необхідність складати іспити для отримання громадянства України. Статтею 9 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" встановлено вичерпний перелік осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. це, зокрема, публічні діячі, державні службовці, співробітники Національної поліції, прокурори, судді, керівники закладів освіти, наукові та педагогічні працівники, інші посадові особи. Але засвідчувати відповідний рівень володіння державною мовою, складати іспит та отримувати державний сертифікат мають лише претенденти на посади. Особи, які мають намір отримати громадянство України, згідно зі статтею 7 Закону також  зобов’язані засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою. Особи, які мають визначні заслуги перед Україною, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу у Збройних силах України та нагороджені державною нагородою, і особи, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес для України, мають право на набуття громадянства України без засвідчення рівня володіння державною мовою. Такі особи зобов’язані опанувати державну мову на рівні, визначеному законодавством, упродовж одного року з дня набуття громадянства.

Раніше ми писали, як правильно оформити скаргу про порушення мовного закону. Крім того, мовний омбудсмен пояснив, як примусити таксистів обслуговувати українською.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.