Рада відправила у відставку уряд рекордсмена Шмигаля

У парламенті проголосували за відставку Кабінету міністрів: новий склад уряду розглядатимуть 17 липня

Денис Шмигаль
Шмигаль пішов у відставку.

У Раді відбулося голосування за відставку уряду, що був очолюваний премʼєр-міністром Денисом Шмигалем. Депутати почали розглядати це рішення у середу, 16 липня, у другій половині дня. У підсумку рішення щодо відставки уряду було прийняте. Голосування за новий склад уряду відбудеться у четвер. Новим премʼєром імовірно стане Юлія Свириденко. 

Депутати, які полюбляють вести стріми чи робити дописи у Telegram, вже підтверджують цю новину: 

"Верховна Рада відправила у відставку премʼєр-міністра Шмигаля і весь Уряд", - написав Олексій Гончаренко. 

Telegram oembed: https://t.me/oleksiihoncharenko/48307

Повідомляється, що "за" відставку уряду знайшовся 261 голос. При цьому пропозиція відставку уряду не отримала жодного голосу проти, 4 депутати утрималися, ще 55 - не голосували. 

Рада відправила у відставку уряд рекордсмена Шмигаля 1

До призначення нового уряду всі міністри продовжують працювати у статусі виконуючих обовʼязкі. Планується, що новий склад уряду парламент обере вже у четвер, 17 липня. 

Як повідомлялося раніше, відставці уряду передувала низка скандалів у владних колах. Зокрема політики та експерти відзначали, що ініціатором змін у Кабміні ймовірно є голова ОП Андрій Єрмак. При цьому голова президентської фракції "Слуга народу" у ВР нібито не підтримав цю ініціативу. 

Проте згодом стало зрозуміло, що на кадрових ротаціях в уряді наполягає президент Зеленський. Він відчув необхідність змінити посла України у США Оксану Маркарову, на чому з кінця минулого року наполягали представники команди преиздента Трампа. Станом на зараз Маркаровій вже повідомлено про майбутню відставку. 

На посаду посла у США Зеленський запланував призначити міністра оборони Тимура Умєрова. Як відомо, родина Умєрова зараз мешкає у Сполучених Штатах. За інформацією від президента посаду міністра оборони він запропонував саме Денису Шмигалю, який зараз очолює уряд. 

При цьому премʼєркою мабуть стане Юлія Свириденко. У теперішньому складі Кабінету міністрів вона має посаду віцепремʼєра. Ситуація виглядає дивно, бо за даними журналістів-розслідувачів брата Юлії Свириденко підозрюють у корупції. 

Також повідомляється, що новим міністром юстиції імовірно стане Герман Галущенко, який зараз очолює Міністерство енергетики. Міністерка юстиції Стефанішина можливо взагалі втратить місце в уряді. За іншою інформацією її призначать посолкою України у ЄС. 

Інформатор докладно розглянув всі можливі призначення в уряді. Наразі офіційно новий склад Кабміну ще не оприлюднений. Імовірно він стане відомим напередодні голосування у Верховній Раді. 

Експерти вважають, що зміни в уряді не матимуть суттєвого впливу на дії української виконавчої влади чи економічну політику. Також не варто очікувати багато нових обличь в оновленій команді. Кажуть, буде добре, якщо декілька найбільш одіозних обличь зникнуть. 

Як раніше повідомляв Інформатор, Денис Шмигаль написав заяву про відставку днем раніше. Він оприлюднив текст своєї заяви у Telegram. 

Уряд Шмигаля поставив рекорд витривалості

Цікавий факт: уряд Шмигаля вже війшов в історію, як такий, що утримався найдовше за всю історію України. Дениса Шмигаля було призначено на посаду премʼєра у 2020 року, уряд почав роботу 4 березня 2020. Станом на зараз це 5 років та 4,5 місяців. 

Інші найдовші уряди України: 

  • Уряд Миколи Азарова: 11 березня 2010 - 28 січня 2014 (3 роки, 10 місяців). 
  • Уряд Володимира Гройсмана: 14 квітня 2016 - 29 серпня 2019 (3 роки, 4 місяці). 
  • Другий уряд Юліі Тимошенко: 18 грудня 2007 - 3 березня 2010 (2 роки, 10 місяців), а загалом час Тимошенко на посаді премʼєра - 3 роки, 5 місяців. 
  • Уряд Арсенія Яценюка: 27 лютого 2014 - 14 квітня 2016 та уряд Віктора Януковича: 21 листопада 2002 - 5 січня 2005 (по 2 роки та 2 місяці). 
  • Уряд Віктора Ющенка: 22 грудня 1999 - 29 травня 2001 (1 рік та 4 місяці). 

Загалом довге життя не властиве українським урядам. Середня тривалість - рік чи навіть менше. Україна вже мала 18 премʼєрів. З них - 11 протрималися менше року, у тому числі Кучма, Лазаренко, Кінах та передостанній премʼєр Гончарук. 

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube