Відставка Шмигаля - це політична технологія, яка працює у реальному часі - розбір Інформатора

Проблеми в уряді через розбіжності Єрмака та Арахамії: президенту пропонують не йти проти думки більшості

Арахамія, Шмигаль, Єрмак - колаж
Шмигаль став жертвою конкуренції між лідерами в оточенні Зеленського. Колаж: Інформатор-Україна

Те, що уряд може піти у відставку, не є секретом, хоча лише 10 днів тому Зеленський подібні наміри спростував. Зараз розмови про відставку уряду - це інформаційна технологія, яка працює в реальному часі. Про це Інформатору повідомило джерело в апараті Ради.

«Питання відставки уряду Шмигаля - це технологія формування суспільної думки, вона зараз працює в реальному часі. Припустимо, хтось зібрався відправити уряд Шмигаля у відставку. Президент проти, Рада проти. Але якщо є медійний ресурс, то це все не проблема. Спочатку починаються розмови, нібито дискусія. Питання вже не є мертвим, воно - на порядку денному. Потім підключаються експерти, активісти, різні спікери, тощо. В решті решт президентові приносять соціологічні виміри: більшість українців - за відставку уряду. Президенту треба лише погодитися з думкою більшості», - висловлює свою думку джерело Інформатора в апараті Верховної Ради.

На думку нашого джерела відбувається парадоксальне явище. До уряду немає суттєвих претензій, лише дрібниці. Навіть прихільники відставки, такі як нардеп Железняк, який багато написав щодо можливості відставки у себе в каналі Telegram, майже не критикують уряд за прорахунки. Вживається термін «оновлення». Хоча триває війна, в уряду обмежені можливості, чи потрібно його оновлювати?

«Це уряд технократів. Його варто б оновити під нову політичну концепцію, ідеологію. Але мова йде лише про заміну лояльних на ще більш лояльних, лише у тому справа», - каже співбесідник Інформатора. На його думку, ми зараз знаходимося вже на третій стадії. Президент має погодитися на відставку і скоріше за все він погодиться.

Проблеми уряду через розбіжності Єрмака та Арахамії

Як раніше вказував Інформатор, причина відставки уряду в імовірному конфлікті між головою парламентської фракції Слуги народа Давідом Арахамією та головою Офіса президента Андрієм Єрмаком. Саме Єрмак нібито просуває відставку Шмигаля. Йому на заміну він пропонує віцепремʼєрку Юлію Свириденко, яка вважається наближеною до нього людиною. Зокрема Єрмак та Свириденко разом працювали над угодою про копалини, яку Україна підписала на вимогу президента США Трампа.

Пізніше Марʼяна Безугла підтвердила наші здогадки у повному обсязі. У черговому допису у Telegram Безугла фактично визнала, що відставка уряду є результатом конфлікту Арахамії та Єрмака.

«Шмигаль не є "людиною Давіда", він нейтральний, сконцентрований на поточному виконанні, технократ. Але Андрій хоче мати саме 100% свою людину. Тож просуває свою вихованицю, ученицю, максимально лояльну і зрозумілу саме йому Юлію Свириденко, замість того, щоб проявити мужність і врешті самому піти на посаду, функціонал якої вже де-факто давно виконує. Так само Давід, не займаючи вищих формальних посад, але будучи керівником фракції "Слуга Народу" та активним комунікатором, контролює весь парламент і може організувати голосування за новий Кабмін, а може і ні. На мою думку, обоє, як уособлення і лідери двох гілок, змагаються щодо контролю та зниження впливу кожного. Так само, як би змагалися прем’єр та спікер, якби посади обіймали ті, хто фактичні, а не формальні», - написала Безугла.

Проте розбіжності між Арахамією та Єрмаком можуть бути ширшими ніж конкуренція законодавців із виконавчою владою. За деякими даними Арахамія та Єрмак зокрема змагаються за вплив на рішення влади щодо мирних переговорів РФ. Арахамія зокрема більш схильний до мирних переговорів. Проте ніяких підтверджень ця версія насправді не має, окрім того факту, що у 2022 році Арахамія очолював переговорну групу із Москвою та, за твердженнями Путіна, навіть парафіював текст Стамбульскої угоди, хоча ніяких юридичних наслідків це не могло мати.

Раніше, як повідомляв Інформатор, Арахамія був присутній на інавгурації Трампа на відміну від більшості українських політиків. Деякі наближені до ОП джерела вважають, шо саме Арахамія замовив скандальну статю у Politico, де вказано, що у Білому домі персона Єрмака викликає роздратування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube