Рада ухвалила передачу військового ПДФО з місцевих бюджетів до державного: деталі

Документ підтримали 253 нардепи

Військовий ПДФО
Рада проголосувала за закон про вилучення військового ПДФО. Колаж: Інформатор

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт №10037. Він передбачає передачу податку на дохід фізичних осіб військових від місцевих громад до державного бюджету. “За” проголосували 253 народних депутати.

Про це повідили нардепи Ярослав Железняк та Олександр Федієнко у Telegram. Крім того, документ передбачає спрямування доходів Дорожнього фонду у 2024 у загальний фонд бюджету та на потреби оборони. Військовий ПДФО зараховуватиметься до держбюджету з 1 жовтня 2023 і до 31 грудня того року, в якому закінчиться дія воєнного стану.

“З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року “військовий ПДФО” спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн)”, – пояснили політики.

Водночас відомо, що з 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, військовий ПДФО розподілятимуть в інших пропорціях. А саме:

  • 45% – Державній службі спецзахисту інформації на дрони (прогноз 43+ млрд грн)
  • 45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн)
  • 10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд)

“Звичайне ПДФО” залишається у громадах в обсязі 64% (при цьому не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення)”, – додав Федієнко.

Крім того, у 2024 році реверс не вилучатимуть з усіх громад, а також вони дотягуватимуться до рівня доходів 2021 року дотаціями. Села та селища отримають можливість здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення за погодженням з Мінфіном.

При цьому залишки на рахунках ОМС можна буде використовувати лише на пріоритетні видатки. Йдеться саме про соціальні, підтримку оборони, лікування та реабілітацію осіб, які постраждали від російської агресії тощо. 

Обмеження прибутків міст

Ще у вересні нардеп і член бюджетного комітету Роман Каптєлов раніше розказав "Інформатору", що бюджетний процес поки що на самому початку, але не виключено, що головний кошторис країни на наступний рік виявиться ще "жорсткішим", ніж бюджет-2023. Навіть з урахуванням міжнародної допомоги, з грішми туго. Тому Мінфін активно шукає способи наповнення бюджету.

У першому читанні, яке відбулося у жовтні, Верховна Рада не підтримала законопроєкт про вилучення з місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) від зарплат військових та правоохоронців і направлення їх до державного бюджету. Законопроєкт отримав тільки 223 голоси "за" при 226 мінімальних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube