Верховна Рада України затвердила Матвія Бідного на посаді міністра молоді та спорту. Рішення підтримали 239 депутатів
Верховна Рада України підтримала призначення Матвія Бідного на посаду міністра молоді та спорту. За відповідне рішення проголосували 239 народних депутатів. До цього Бідний виконував обов'язки міністра, захоплювався бодібілдінгом та має аж три вищі освіти.
Нагадаємо, що 5 вересня профільний комітет ВРУ рекомендував кандидатуру Матвія Бідного для призначення. Результати голосування щодо його кандидатури опублікував нардеп Ярослав Железняк, побажавши новому очільнику Мінмолодьспорту успіхів у реформі спорту.
Відомо, що новий міністр молоді і спорту народився 28 листопада 1979 року, йому скоро виповниться 45 років. Він має чотири вищі освіти: тренер-викладач, фахівець із фінансів, спеціаліст із комерційного та трудового права, а також управлінець у сфері публічного адміністрування.
Кар'єра Бідного почалася з тренерської діяльності, пізніше він займав посади у приватних компаніях та державних установах, зокрема у Міністерстві молоді та спорту. У 2020 році його призначили заступником міністра, а з листопада 2023 року він виконував обов’язки міністра.
Бідний активно виступає на міжнародній арені проти участі росіян у спортивних змаганнях. Він неодноразово наголошував на необхідності жорсткої позиції щодо країни-агресора і заборони щодо участі росіян у змаганнях. Він запам'ятався тим, що підписував наказ про заборону збірним України брати участь в одних змаганнях зі спортсменами з росії та Білорусі. Пізніше текст наказу змінили, дозволивши делегувати збірні на турніри з "нейтральними" росіянами чи білорусами.
"Я часто вдаюся до аналогії з Олімпіадою в Берліні в 1936 році, коли Гітлеру дали змогу провести Олімпійські ігри, й таким чином його укріпили. Він підкреслив свою міць. Він показав себе за допомогою фільму "Олімпія". Він себе проявив в такому яскравому світлі як лідер, і зміцнив свій авторитет. У ХХІ столітті цього не має повторюватись", – говорить Матвій Бідний.
Бідний виховує трьох дітей. Його дружина - Вікторія Дашутіна, дочка екс-нардепа-регіонала Григорія Дашутіна, чий концерн допомагав армії Росії навіть під час війни.
"Йде слідство, він сьогодні перебуває в слідчому ізоляторі. Звісно, це дуже неприємна історія. Але він доросла людина. Коли я школу закінчував, він вже був народним депутатом. Він формувався так, як формувався. Я не можу сказати, що у нас із ним були близькі стосунки. Він досить жорстка, авторитарна людина, він сформований тим режимом, при якому він був депутатом, при якому він працював. Тому нести відповідальність за його дії я не збираюся. Я вважаю, що кожен має відповідати за свої вчинки, особливо в такий час, коли, як я вже казав, ціна такого вчинку дуже висока. Тому хай іде слідство. Якщо виявиться, що він дійсно скоїв злочин, він має за це відповідати, як і кожен з нас", - коментував справу свого тестя Бідний.
Матвій Бідний народився 28 листопада 1979 року в Києві. У 2004 році закінчив Київський національний торговельно-економічний університет (спеціальність – фінанси підприємства).
Крім того, Матвій Бідний є випускником Міжрегіональної академії управління персоналом 2008 року (спеціальність – комерційне та трудове право). Є в Матвія Бідного також диплом Національної академії державного управління при Президентові України (спеціальність – публічне управління та адміністрування, 2020 рік випуску).
З 2001 по 2009 - працював тренером у ДП Фаворит-С. Далі два роки керував цим фітнес-клубом.
У 2005 році Бідний брав участь у популярному шоу "Ігри патріотів", де його представили як срібного призера чемпіонату світу з бодібілдингу. У мережі навіть є раритетне фото.
У 2011 році Матвій Бідний спершу був помічником керівника в ТОВ Юридична компанія Сетра. А впродовж наступних трьох років був менеджером із продажу в ТОВ ФірмаІСТ.
У 2015 році почав працювати в дочірньому підприємстві ІСТФРАХТ на посаді менеджера відділу автоперевезень. Вже через рік став помічником-консультантом народного депутата України. Тоді ж став головним спеціалістом відділу пріоритетних неолімпійських видів спорту департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України.
Невдовзі Матвій Бідний очолив цей департамент. За чотири роки став заступником міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта, який подав відставку. З 9 листопада 2023 року він виконував обов’язки міністра молоді та спорту України.
5 вересня Верховна Рада підтримала кандидатуру фігурантки "справи Лукаш" підозрюваної в корупції Ольги Стефанішиної на посаду віце-прем'єра з євроінтеграції та міністра юстиції. Незважаючи на неоднозначну біографію, за призначення Стефанішиної проголосували 253 депутати.
Процес призначень у Раді триває досі. Верховна Рада України затвердила кандидатуру Андрія Сибіги на пост Міністра закордонних справ (замість звільненого з цієї посади Дмитра Кулеби). 258 депутатів підтримали це рішення на засіданні парламенту.
Також відомо, що новим головою Мінкульту став однокурсник Єрмака, Микола Точицький. Раніше він був заступником керівника Офісу президента.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.