ДБР затримали екснардепа, чий концерн допомагав армії росії навіть під час війни

Читать на русском

З 24 лютого 2022 року концерн експортував до росії продукції на понад 160 млн грн. Після 2014 року група компаній працювала через "прокладки"

Читать на русском
Дашутін
ДБР вилучила портрет, ймовірно, Дашутіна в образі Суворова та партійний квиток "Партії регіонів". Фото: пресслужба бюро

З 24 лютого 2022 року концерн експортував до росії продукції на понад 160 млн грн. Після 2014 року група компаній працювала через "прокладки"

Співробітники Державного бюро розслідувань затримали власників та топменеджмент концерну, який забезпечував продукцією російський ВПК навіть після вторгнення.

Про це повідомляє пресслужба ДБР. Кого саме затримано — не уточнюється, проте за даними "Української правди", йдеться про нардепа 3-4 скликань Григорія Дашутіна (1998-2005 роки) і його концерн NICMAS.

ДБР повідомляє, що з 24 лютого 2022 року ділки поставили до росії продукції на понад 160 млн грн.

"Бюро також унеможливило участь зрадників-колаборантів, колишніх представників однієї з проросійських партій, у тендерних процедурах силових відомств агресора. Це - одна з наймасштабніших реалізацій ДБР у низці багатьох інших успішних операцій за цим напрямком", - повідомили в ДБР.

 

На відео, яке поширило ДБР — момент затримання одного з ділків. Діяльність самого концерну було заблоковано ще у листопаді 2022 року. 

Як працював концерн, та яке обладнання постачав росіянам: схема

У ДБР повідомляють, зокрема, що з 2014 року група компаній забезпечувала держпідприємства рф високоефективними вузлами, агрегатами, деталями пневматичного обладнання. Зокрема продукція українського концерну використовувалася у складі бойових залізничних ракетних комплексах 15П961 "Молодець", які знаходяться на бойовому чергуванні у складі ракетних військ стратегічного призначення у російській федерації.

Крім того, обладнання, що постачалося до росії, використовуються у складі спеціальних броньованих потягів, які призначені для ведення інженерної розвідки залізничних маршрутів, розмінування, бойової охорони та супроводження військових ешелонів рф.

Росія була для концерну головним ринком збуту. За даними ДБР, концерн займав друге місце у поставках продукції для російських компаній, експортуючи 95% виробленої в Україні продукції. Після вторгнення росії у 2014 році, компанія почала працювати через посередників.

"Після повномасштабного вторгнення російської федерації, власники продовжили співпрацю з агресором, налагодивши постачання через підконтрольні іноземні та російські фірми-прокладки. Саме ці компанії відправляли "замовлення" українському виробнику нібито для потреб третьої сторони з країни-посередника", - йдеться у повідомленні.

Бюро також публікує схему, за якою працювали ділки. На ній відображені "компанії-прокладки", про які йде мова у звіті ДБР.

Схема, за якою працював концерн

Також повідомляється, що під час обшуків в одного з керівників заводу та його дружини знайшли паспорти громадян рф. Фото паспортів також публікує пресслужба.

ДБР вилучила паспорти рф у ділків

Також вилучено російську літературу. Зокрема, книгу "російська історія" та "росія — велика доля".

Вилучена під час обшуків ДБР література

Що відомо про Григорія Дашутіна

Дашутін народився 9 квітня 1963 року в селі Тарасівка Сумської області. З березня 1998 по квітень 2002 — Народний депутат України 3-го скликання. З квітня 2002 по березень 2005 — Народний депутат України 4-го скликання. Був обраний по виборчому округу № 162 Сумська область.

Працював головою підкомітету Верховної Ради з питань екології, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, першим заступником голови комітету ВР у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів. 

З 2005 року – президент Сумської обласної асоціації промисловців та підприємців, з 2010 – голова Ради директорів промислових підприємств при Сумській обласній державній адміністрації.

Раніше "Інформатор" писав, як російський генерал через бізнес-партнера Ківи відмивав гроші в Україні. Слідчі ДБР вийшли на цю схему під час розслідування справи про державну зраду Ківи.

Також ми писали про обшуки ДБР, під час яких було вилучено зброю, в екснардеп ОПЗЖ Волошина, Рабіновича та Чорного.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.