Прийняття податкового законопроєкту № 8401 є важливою умовою, передбаченою угодою з МВФ
Після довгих дискусій Верховна рада підтримала в цілому податковий законопроєкт № 8401. Його прийняття є важливою умовою, передбаченою угодою з МВФ. "За" проголосувало 239 народних депутатів.
Про це повідомив народний депутат Ярослава Железняк. За його словами, редакція до другого читання передбачає скасування з 1 вересня 2% єдиного податку. Законопроєкт врегульовує перехід з 2% ЄП:
Згідно з законопроєктом, з 1 серпня частково скасовується чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг. З 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування РРО.
Але звільнення від фінансової відповідальності за порушення з РРО (окрім як під час торгівлі підакцизними товарами), якщо вони були вчиненні на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій). Крім того, законопроєкт також передбачає:
"Норма, що для передачі юридичними особами товарів для сил оборони не потрібно затвердженого переліку КМУ. Майже всі норми наберуть чинності з 1 серпня (окрім тих дат, які я вказав)", - зазначив Железняк.
Законопроєкт № 8401 має замінити пільговий податок з обороту в розмірі 2% на податок у розмірі 5%, який був до війни. А ті бізнеси, які працювали на податку у 2% і обороти яких перевищують законодавчо встановлені ліміти, мають перейти на звичайну довоєнну систему оподаткування. Про це у студії "Вечір.LIVE" розповідав голова комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Ми не підвищуємо податки, як, наприклад, США, які під час Другої світової війни підвищили податки до 94%. Ми не запроваджуємо нові податки, які нам пропонували запровадити, наприклад ПДВ у розмірі 25% чи військовий збір 10%. Ми повертаємо податки на довоєнний рівень", - запевняв Гетманцев.
Раніше ми писали, що Рада підтримала е-марку на алкоголь на цигарки. Крім того, парламент ухвалив законопроєкт про доплати та відпустки для військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.