Рада повернула перевірки та пожиттєвий статус політично значущих осіб

Читать на русском

В Україні створять реєстр політично значущих осіб та повернуть для них пожиттєвий фінмоніторинг

Читать на русском
Робота Верховної Ради
Рада ухвалила законопроект про РЕРs

В Україні створять реєстр політично значущих осіб та повернуть для них пожиттєвий фінмоніторинг

Верховна Рада 17 жовтня проголосувала за законопроєкт про ухвалення пожиттєвого фінансового моніторингу щодо політично значущих осіб (PEP-ів). Ухвалення відповідного законопроєкту є однією з вимог МВФ. Також законопроєкт був вимогою ЄС для початку переговорів про членство України. 

Фото результатів голосування опублікував нардеп Ярослав Железняк. "За" проголосували 276 депутатів

"Навіть було сигнальне голосування. Фраза: "Зелена кнопка - це наш шлях до Європейського Союзу" запамʼятається надовго", - зауважив Железняк.

Голосування в Раді за законопроект №9269д
Голосування в Раді за законопроект №9269д

Документ встановлює пожиттєвий статус політично значущої особи, а не трирічний. Водночас посилює відповідальність банків за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг. Затверджена до другого читання редакція, за словами депутата, зараз відповідає стандартам AML/CFT та буде зарахована як виконання вимог МВФ. Також це останній крок для початку перемовин про членство України у ЄС.

Що відомо про законопроект РЕРs

Для всіх банків є категорія клієнтів, яких вони за замовчуванням відносять до високоризикових. Ця категорія називається PEP, або "політично значущі особи" (Politically Exposed Persons). Це особи, що займають важливі державні посади: президенти, прем’єр-міністри, міністри та їхні заступники, депутати, політичні діячі вищих рангів, високопосадовці судової системи, правоохоронних органів, юстиції, оборони, керівництво Нацбанку тощо.

Новий закон про фінансовий моніторинг скоротив перелік тих, кого вважати членами сімей PEPs. До цього переліку насьогодні входять лише найближчі родичі. За новим законом категорія PEP – це довічний статус після звільнення, тоді як раніше особа залишалася публічним діячем упродовж трьох років після звільнення з посади. Якщо ви відповідаєте критеріям PEP, банк запитає у вас джерела статків та походження коштів. Тому варто мати з собою відповідні підтверджувальні документи. Про проведення великих фінансових операцій державним діячам варто подумати заздалегідь. 

Відповідно до закону порушення вимог щодо належної перевірки та виявлення PEP передбачає накладення штрафу до 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 204 тис. грн.). Заходи до РЕР не є обов’язком тільки банків. Такі ж заходи здійснюють й інші суб’єкти первинного фінансового моніторингу: страховики, платіжні організації, поштові оператори, аудитори, бухгалтери, тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.