Рада підтримала створення Реєстру осіб, які постраждали через російську агресію

Читать на русском

Інформація з Реєстру може бути використана для подання заяв до судів та міжнародного Реєстру збитків, заподіяних агресією РФ

Читать на русском
Верховна Рада
В Україні створять Реєстр постраждалих осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок війни

Інформація з Реєстру може бути використана для подання заяв до судів та міжнародного Реєстру збитків, заподіяних агресією РФ

Верховна Рада схвалила за основу законопроект про Реєстр, за допомогою якого будуть вести облік осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок внаслідок збройної агресії РФ проти України. Ця інформація може бути використана для подання заяв до судів. Створення Реєстру постраждалих людей дасть змогу їм у майбутньому звертатися до Міжнародного компенсаційного механізму.

Як вказує народний депутат Ірина Геращенко, документ передбачає створення Державного реєстру осіб, що постраждали від збройної агресії рф проти України, для компенсації шкоди, завданої їхньому життю та здоров’ю.

Збитки, завдані внаслідок смерті, зникнення безвісти, поранень, насильства, тортур, торгівлі людьми та інших обставин, компенсуватиме держава. Реєстр зафіксує витрати на відшкодування шкоди та соціальну підтримку.

Реєстр дозволить вести облік інформації про випадки шкоди і збитків немайновим правам громадян, завданих країною-агресором. Зокрема шкоди, спричиненої:

  • смертю (загибеллю) особи або зникненням безвісти за особливих обставин;
  • пораненням (контузією, травмою або каліцтвом) та захворюванням;
  • стійкою втратою працездатності та встановленням інвалідності;
  • насильством (фізичним чи сексуальним), катуванням та жорстоким поводженням;
  • торгівлею людьми;
  • ув’язненням, перебуванням у полоні, примусовою працею;
  • депортацією, примусовим переміщенням;
  • депортацією або викраденням дітей;
  • психічними розладами внаслідок психологічної травми;
  • втратою (смертю, загибеллю, неможливістю виконання обов’язків щодо виховання та утримання дитини) дитиною батьків чи інших законних представників дитини;
  • втратою доступу до послуг з охорони здоров’я та лікування, до освітніх послуг;
  • втратою доходу та засобів для існування;
  • моральною шкодою, фізичними стражданнями, емоційним напруженням, дискомфортом;
  • іншими порушеннями особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування фізичної особи, або міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Важливо забезпечити збирання та облік такої інформації в єдиній інформаційній системі. Так, законопроєкт передбачає налагодження інформаційної взаємодії та обмінів між усіма реєстрами і базами даних, які можуть містити інформацію про шкоду життю та здоров’ю людини, аби облікувати кожен такий випадок. Інформація, що міститься в Реєстрі, може бути використана фізичними та юридичними особами, а також державою Україна для подання заяв та позовів до судових органів та до міжнародного Реєстру збитків, заподіяних агресією, щодо виплати компенсації за шкоду та збитки у порядку, встановленому Кабміном.

Навіщо потрібен держреєстр осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ

Війна в Україні залишила глибокий слід у душах і долях мільйонів людей. Фізичні та психологічні травми, пережиті полон, катування, сексуальне насильство, втрата близьких, вимушене переселення, викрадення дітей - усі ці жахи матимуть довгострокові наслідки для кількох поколінь. Державний реєстр стане найважливішим інструментом, що дасть змогу громадянам задокументувати завдані їм збитки, як фізичні, так і моральні, та у майбутньому звертатися до Міжнародного компенсаційного механізму.

Без юридичного супроводу зібрати такі документи людині вкрай складно. Тому важливим завданням держави на даному етапі є максимально допомогти громадянам, які постраждали, зафіксувати всі факти шкоди і збитків. Ухвалення законопроекту дасть можливість максимально повно збирати інформацію про видатки держави, які є прямим наслідком агресії російської федерації проти України. Це стане основою для подання позовів від імені України до держави-агресора в міжнародних інстанціях для їх відшкодування.Також це можливість показати світу, яких втрат нам завдає російська агресія та скільки коштів ми спрямовуємо людям на компенсацію заподіяної шкоди.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада України вцілому прийняла євроінтеграційний законопроєкт № 8244 щодо внесення змін до Кодексу законів про працю України стосовно правонаступництва у трудових відносинах. Також в цілому проголосовані зміни до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.