Новий роботодавець тепер буде зобов'язаний продовжувати співпрацю з найнятими раніше особами
25 квітня Верховна Рада України вцілому прийняла євроінтеграційний законопроєкт № 8244 щодо внесення змін до Кодексу законів про працю України стосовно правонаступництва у трудових відносинах. Згідно з документом, у випадку зміни власника бізнесу трудові договори з працівниками автоматично зберігаються. Це означає, що новий роботодавець буде зобов'язаний продовжувати співпрацю з найнятими раніше особами на умовах, визначених в існуючих трудових договорах.
Про це у телеграм-каналі повідомила народний депутат Ірина Геращенко. За цей законопроєкт проголосували 269 народних депутатів. У разі правонаступництва трудові відносини працівників продовжуються із новим власником.
Нардеп зазначила, що зміни до другого читання включають імплементацію термінології Європейського Союзу, уточнення понять та процедур передачі суб’єкта господарювання, а також визначення обов'язків сторін у процесі передачі.
Також в цілому проголосовані зміни до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань № 7731. Цей закон підтримали 234 нардепи.
Тепер роботодавець має право розірвати трудовий договір з працівником, якщо суд винесе вирок, який передбачає позбавлення волі або інше покарання, що унеможливлює подальше виконання працівником своїх обов'язків, або ж призводить до втрати довіри роботодавця до нього. Ця нова підстава для звільнення застосовується лише у випадках, коли суд винесе остаточне рішення, яке неможливо оскаржити.
Цей закон дозволить роботодавцям звільняти працівників за колабораціонізм, у тому числі на підприємствах критичної інфраструктури, у разі засудження за злочини проти національної безпеки України або порушення правил поведінки.
Також додаються нові підстави:
Кім того, вносяться застереження до правил внутрішнього трудового розпорядку стосовно дій або бездіяльності працівника, що можуть сприяти державі-агресору.
15 лютого 2024 року Комітет з питань соціальної політики рекомендував Верховній Раді врегулювати питання звільнення роботодавцем працівника за колабораціонізм. У зв’язку з випадками колабораціонізму, зокрема на підприємствах критичної інфраструктури, законопроєктом пропонується надати роботодавцю право розірвати трудовий договір у разі, якщо:
20 липня 2023 року Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував ВР прийняти в другому читанні та в цілому урядовий законопроєкт про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах № 8244. Правонаступництвом у трудових відносинах вважається продовження трудових відносин з працівниками у разі зміни власника підприємства, установи, організації, реорганізації підприємства, установи, організації (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу).
Нагадаємо, у середу, 24 квітня, парламент схвалив у першому читанні законопроєкт про ліквідацію Комісії з азартних ігор (КРАІЛ) та посилення контролю за гральним бізнесом. 20 квітня Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо обмеження азартних ігор в інтернеті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.