Автоматично постановка на військовий облік буде відбуватися через цифровий застосунок Резерв+, що позбавить потреби звертатися до ТЦК та проходити медогляд
Парламент зробив крок до цифровізації державних послуг, підтримавши автоматичний військовий облік для юнаків у 17 років. Процедуру перенесуть у застосунок "Резерв+". Це зробить її доступнішою та зручнішою для громадян.
Як повідомляє Міністерство оборони України, Верховна Рада України 3 грудня підтримала в першому читанні відповідний законопроєкт. Він спрощує процес постановки на військовий облік.
Згідно з документом, юнаки автоматично ставатимуть на військовий облік при досягненні 17-річного віку. Їм більше не потрібно звертатися до територіальних центрів комплектування (ТЦК) чи проходити медогляд. Усе відбуватиметься через цифровий застосунок "Резерв+", який самостійно згенерує військово-обліковий документ після ідентифікації.
Міністерство оборони зазначає, що цей крок є важливою частиною процесу цифровізації державних послуг. Військовий облік стає доступнішим, зручнішим та прозорішим для громадян. У рамках ініціативи також передбачено можливість для жінок, які бажають служити, стати на військовий облік через "Резерв+". Що це означає для громадян:
Нагадаємо, раніше стало відомо, що студенти-чоловіки та викладачі отримали право на виїзд за кордон за умови дотримання певних вимог. Передусім йдеться про їх участь у міжнародних навчальних програмах. Також з початку 2024 року хлопці-студенти вже мають змогу виїжджати на навчання в іноземних закладах вищої освіти. Викладачі українських закладів вищої освіти можуть виїжджати за кордон на програми підвищення кваліфікації та конференції.
При цьому нещодавно міністр освіти на науки Оксен Лісовий повідомив, що українські старшокласники масово виїжджають за кордон. Зокрема тенденція стосується хлопців-підлітків, які в 17 років мають стати на військовий облік до територіальних центрів комплектування.
За словами Лісового, Міносвіти має запропонувати учням якісну професійну, передвищу та вищу освіту, яка спонукатиме дітей залишатися в країні. Очільник МОН також заявив що західна освіта частково міфологізована, а ті вищі навчальні заклади, в які вступають українці, не кращі за вітчизняні регіональні виші.
Інформатор аналізував, чому мобілізація в Україні пробуксовує, чого вимагає довготривала війна, і що пропонують експерти для вирішення цього питання. Першочерговим наразі залишається питання не зниження мобілізаційного віку (що змусить юнаків після завершення школи одразу ж їхати за кордон - ред.), а оснащення і озброєння війська. Бо ніяким людським ресурсом таку чорну діру не виправити, як би деяким союзникам не кортілося.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.