Рада Церков просить відхилити законопроєкт про боротьбу з дискримінацією

Законодавство України не містить тлумачення понять «гендер» і «гендерна ідентичність»

Рада Церков просить відхилити законопроєкт про боротьбу з дискримінацією

Рада Церков закликає відхилити законопроєкт № 5488 про боротьбу з дискримінацією. Вони переконані, що це може призвести до ущемлення свободи віросповідання.

Про це йдеться в заяві Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) до парламенту й Кабміну, передає Інформатор.

Представники церков, стурбовані тим, що знову гендерна ідеологія просувається в законодавство України, зокрема через спроби запровадити ідеологічно-медичні поняття «сексуальна орієнтація» та «гендерна ідентичність» до Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення.

«Як приклад, згідно з запропонованої статті дискримінацією може бути визнана відмова у працевлаштуванні в релігійній організації особам із неприродною сексуальною орієнтацією, адже така поведінка згідно доктрин різних конфесій визнається гріховною і неприпустимою для церковнослужителів. Інший приклад, неможливість для жінок бути висвяченими у священнослужителі та єпископи в більшості церков і релігійних організацій», — йдеться в заяві.

На їхнє переконання, пропоновані законопроєктом зміни несуть пряму загрозу для реалізації конституційного права на свободу слова та свободу вираження поглядів.

«Адже учасники громадської дискусії, у тому числі релігійні діячі, які критикують одностатеві відносини та партнерства як аморальні, гріховні та закликають до обмеження пропаганди такого неприродного, розбещеного способу життя, а також виступають проти розширення прав людей (у сфері усиновлення та подружніх відносин), опиняться під загрозою переслідування та стягнення великих штрафів тільки за свої слова і публічно висловлену позицію на користь природніх подружніх стосунків», — пояснили в організації.

Вони уточнили, що законодавство України не містить тлумачення понять «гендер» і «гендерна ідентичність», а тому така юридична невизначеність є додатковою підставою для зловживань у цій сфері. Оскільки тлумачення поняття «гендер» постійно змінюється новими уявними ідеологічними конструктами, це створює постійні виклики для основних прав на свободу на віросповідання та свободу слова.

«Просуваючи проблемний законопроєкт уряд і парламент може спровокувати обурення мільйонів віруючих різних конфесій і в різних регіонах, які не сприймають нав’язування українському суспільству гендерної ідеології (самоідентифікації) та не терпітимуть посягання на свободу віросповідання і свободу слова. У цій ситуації ризик громадських протестів дуже високий», — застерегли в організації.

Нагадаємо, НАБУ І НАПКА просять ветувати зміни до закону № 4651, яким нібито пропонується відновити покарання у вигляді позбавлення волі за брехню декларування. Крім того, в Україні новий закон дозволяє чиновникам одночасно працювати на держпосади й на бізнес.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube